“Barselona” ulduz futbolçu üçün onları
“Barselona” “İnter”in müdafiəçisi Alessandro Bastonini transfer etmək üçün oyunçu mübadiləsi variantını nəzərdən keçirir.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, katalon klubunun baş məşqçisi Hans-Diter Flik italiyalı futbolçunu müdafiə xəttini gücləndirmək üçün əsas hədəf kimi müəyyənləşdirib.
“İnter” isə Bastonini komandada saxlamaq və onun müqaviləsini uzatmaq niyyətindədir. Bununla belə, Milan təmsilçisi 80 milyon avrodan yuxarı təklifləri nəzərdən keçirə bilər.
Maliyyə tələblərini azaltmaq üçün “Bars” müqaviləyə öz oyunçularını da daxil etməyə hazırdır. “İnter”in maraq dairəsində 50 milyon avro dəyərində qiymətləndirilən yarımmüdafiəçi Dani Olmo var. O, mövsüm ərzində 38 oyunda 8 qol və 7 assistlə yadda qalıb.
Alternativ variant kimi hücumçu Ferran Torres də nəzərdən keçirilir. Onun müqaviləsi gələn il başa çatır. İspan futbolçu bu mövsüm 40 oyunda 16 qol vurub və 1 məhsuldar ötürmə edib.
Bundan əlavə, “İnter” Jerar Martinlə də maraqlanıb, lakin “Barselona” bu transferə veto qoyub.
Qeyd edək ki, cari mövsümdə Alessandro Bastoni bütün turnirlərdə 35 oyuna çıxaraq 2 qol vurub və 6 məhsuldar ötürmə edib.

«Барселона» рассматривает вариант обмена игроками для трансфера защитника «Интера» Алессандро Бастони.
Medianews.az со ссылкой на Publika.az сообщает, что главный тренер каталонского клуба Ханс-Дитер Флик определил итальянского футболиста в качестве главной цели для усиления линии защиты.
«Интер» же намерен сохранить Бастони в команде и продлить с ним контракт. В то же время миланский клуб может рассмотреть предложения свыше 80 миллионов евро.
Чтобы снизить финансовые требования, «Барса» готова включить в сделку своих игроков. В зоне интересов «Интера» находится полузащитник Дани Олмо, оцениваемый в 50 миллионов евро. В этом сезоне он отметился 8 голами и 7 результативными передачами в 38 матчах.
В качестве альтернативы рассматривается форвард Ферран Торрес. Его контракт заканчивается в следующем году. Испанский футболист в этом сезоне сыграл 40 матчей, забил 16 голов и сделал 1 результативный пас.
Кроме того, «Интер» проявляет интерес к Жерару Мартино, но «Барселона» наложила вето на этот трансфер.
Отметим, что в нынешнем сезоне Алессандро Бастони провел во всех турнирах 35 матчей, забил 2 гола и сделал 6 результативных передач.