"Barselona" UEFA-ya şikayət etdi -
"Barselona" Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsinin ilk oyununda "Atletiko"ya (0:2) qarşı oyunla bağlı UEFA-ya şikayət ünvanlayıb.
Medianews.az  xəbər verir ki, bu barədə Kataloniya klubunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Kataloniya klubu ikinci hissədə "Atletiko"nun müdafiəçisi Mark Pubilin əl oyunu epizoduna görə penalti təyin olunmamasından narazıdır. Bildirilir ki, futbolçu qapı meydançasında qapıçı Xuan Mussonun ötürdüyü topa əli ilə toxunub.
Kataloniya klubu hesab edir ki, bu qərar qaydalara zidd olub və oyunun gedişinə, eləcə də nəticəsinə birbaşa təsir göstərib. Bununla əlaqədar olaraq "Barselona"araşdırmanın başlanmasını, hakimlərin danışıqlarına çıxış verilməsini, lazım gəldiyi halda səhvin rəsmi şəkildə tanınmasını və müvafiq tədbirlərin görülməsini tələb edib.
Bəyanatda həmçinin qeyd olunur ki, son illərdə Çempionlar Liqasında bu tip mübahisəli hakim qərarları ilk dəfə deyil ki, komandaya ciddi zərər vurur və digər klublarla bərabər şərtlərdə mübarizə aparmağa mane olur.

"Барселона" подала жалобу в УЕФА по поводу игры первого матча 1/4 финала Лиги чемпионов против "Атлетико" (0:2).
Medianews.az  сообщает, что об этом сообщил пресс-служба каталонского клуба.
Каталонский клуб недоволен тем, что во втором тайме эпизод с игрой рукой защитника "Атлетико" Марка Пуэбла, не был назначен пенальти. Сообщается, что футболист коснулся рукой мяча в штрафной площади вратаря Хуана Муссона.
Каталонский клуб считает, что это решение противоречит правилам и прямо повлияло на ход и результат игры. В связи с этим "Барселона" потребовала начать расследование, дать доступ к аудиозаписям судей, в случае необходимости официально признать ошибку и принять соответствующие меры.
В заявлении также отмечается, что в последние годы подобные спорные решения судей в Лиге чемпионов не впервые наносят серьезный ущерб команде и мешают ей бороться на равных условиях с другими клубами.