"Barselona" rəsmisindən yeni məşqçi seçimi barədə
"Barselona"nın idman direktoru Deko klubun Hans-Diter Fliki 2024-cü ildə baş məşqçi təyin etmək qərarları barədə danışıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, o, geyinib-soyunma otağına sakitlik gətirə biləcək bir məşqçiyə ehtiyacları olduqlarını deyib:
"Xavidən sonra, xüsusən də oyunçuların yaşını nəzərə alsaq, soyunma otağına sakitlik gətirə biləcək bir məşqçiyə ehtiyacımız olduğunu anladıq. Həmişə çox spesifik soyunma otağımız olub. İndi isə daha balanslı olur. Hələ də çox gənc oyunçularımız var, digərləri formalarının zirvəsindədirlər, həmçinin Rafinya, Frenki de Yonq və Jül Kunde kimi daha təcrübəli oyunçularımız var. Həmçinin Robert Levandovski hazırda icarədə olan sabiq kapitan Mark-Andre ter Stegen də var".
"Belə bir soyunma otağını idarə etmək çox vacibdir. Uğurun açarı böyük klubların soyunma otaqlarında geniş təcrübəsi olan məşqçinin mövcud olmasıdır. Flik Almaniya millisinin köməkçi məşqçisi vəzifəsində çalışıb və uzunmüddətli məşqçilik təcrübəsinə malikdir. Əsas ideya bu idi", - deyə Deko qeyd edib.

Спортивный директор "Барселоны" Деко рассказал о решении клуба назначить Ханса-Дитера Флика главным тренером в 2024 году.
По сообщению Oxu.Az, он заявил, что им нужен тренер, который сможет принести спокойствие в раздевалку:
"После Хави, особенно учитывая возраст игроков, мы поняли, что нам нужен тренер, который сможет привнести спокойствие в раздевалку. У нас всегда была очень специфическая раздевалка. Сейчас она стала более сбалансированной. У нас все еще много молодых игроков, другие находятся на пике формы, а также есть более опытные игроки, такие как Рафинья, Френки де Йонг и Жюль Кунде. Кроме того, есть Роберт Левандовски и бывший капитан Марк-Андре тер Штеген, который сейчас выступает на правах аренды".
"Очень важно управлять такой раздевалкой. Ключ к успеху — наличие тренера с широким опытом работы в раздевалках больших клубов. Флик работал ассистентом в сборной Германии и обладает длительным тренерским опытом. Это была основная идея", — отметил Деко.