Bakıda polis vətəndaşı
Badamdar qəsəbəsində yerləşən YDM-ə yanacaq doldurmaq üçün daxil olan sürücünün səhhəti qəfil pisləşib.
Medianews.az Patrul.az-a istinadən xəbər verir ki, avtomobilindən düşərək sifariş verdikdən dərhal sonra qəfil qıcolma keçirən vətəndaş müvazinətini itirərək arxası üstə yerə yıxılıb. Ətrafdakıların çaşqınlıq içində olduğu həmin kritik saniyələrdə hadisə yerində olan polis əməkdaşı dərhal hərəkətə keçib.
Həmin vaxt təsadüfən yaxınlıqda öz avtomobilinə yanacaq dolduran Sumqayıt Şəhər Baş Polis İdarəsinin əməkdaşı Ruslan Mehdiyev vəziyyəti anında qiymətləndirərək operativ şəkildə hadisəyə müdaxilə edib. Peşəkar polis əməkdaşı soyuqqanlılığını qoruyaraq vətəndaşa ilkin tibbi yardım göstərib, onun dilinin qatlanmasının və boğulmasının qarşısını alıb. Polis nəfərinin çevik reaksiyası sayəsində vətəndaşın vəziyyəti stabilləşib və o, yenidən özünə gəlib.
Təhlükəsizlik kameralarına düşən videogörüntülərdən də aydın görünür ki, polisin vaxtında və düzgün müdaxiləsi olmasaydı, hadisə daha ağır və faciəvi nəticələrə səbəb ola bilərdi.
Qeyd edək ki, sözügedən görüntülər sosial şəbəkələrdə böyük rəğbətlə qarşılanıb. Bu cür fədakar addımlar polis-vətəndaş münasibətlərindəki etimadın, qarşılıqlı dəstəyin və asayiş keşikçilərinin hər bir şəraitdə vətəndaşın yanında olmasının növbəti bariz nümunəsidir.

В одной из автозаправочных станций Баку произошли драматические и одновременно гордые моменты. В автозаправочную станцию, расположенную в поселке Бадамдар, заехал водитель, чтобы заправить топливо, и его здоровье внезапно ухудшилось.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Patrul.az, гражданин, который, упав из автомобиля, сразу же после заказа внезапно подвергся судорогам и потерял равновесие, упал на спину. В те критические секунды, когда вокруг все были в замешательстве, находившийся на месте происшествия сотрудник полиции немедленно приступил к действиям.
В этот момент сотрудник Главного управления полиции города Сумгайыт Руслан Мехдиев, случайно заправлявший свой автомобиль неподалеку, мгновенно оценил ситуацию и оперативно вмешался в происшествие. Профессиональный сотрудник полиции сохранил холоднокровие и оказал гражданину первую медицинскую помощь, предотвратив сворачивание языка и удушье. Благодаря оперативной реакции полицейского состояние гражданина стабилизировалось, и он пришел в себя.
Из видеозаписей с камер безопасности также видно, что если бы полицейский не вмешался своевременно и правильно, происшествие могло привести к более тяжелым и трагическим последствиям.
Отметим, что данные видеозаписи получили широкое одобрение в социальных сетях. Такие самоотверженные поступки являются очередным ярким примером доверия в отношениях между полицией и гражданами, взаимной поддержки и присутствия стражей порядка рядом с гражданами в любых обстоятельствах.