Bakıda polis vətəndaşı
Badamdar qəsəbəsində yerləşən YDM-ə yanacaq doldurmaq üçün daxil olan sürücünün səhhəti qəfil pisləşib.
Medianews.az Patrul.az-a istinadən xəbər verir ki, avtomobilindən düşərək sifariş verdikdən dərhal sonra qəfil qıcolma keçirən vətəndaş müvazinətini itirərək arxası üstə yerə yıxılıb. Ətrafdakıların çaşqınlıq içində olduğu həmin kritik saniyələrdə hadisə yerində olan polis əməkdaşı dərhal hərəkətə keçib.
Həmin vaxt təsadüfən yaxınlıqda öz avtomobilinə yanacaq dolduran Sumqayıt Şəhər Baş Polis İdarəsinin əməkdaşı Ruslan Mehdiyev vəziyyəti anında qiymətləndirərək operativ şəkildə hadisəyə müdaxilə edib. Peşəkar polis əməkdaşı soyuqqanlılığını qoruyaraq vətəndaşa ilkin tibbi yardım göstərib, onun dilinin qatlanmasının və boğulmasının qarşısını alıb. Polis nəfərinin çevik reaksiyası sayəsində vətəndaşın vəziyyəti stabilləşib və o, yenidən özünə gəlib.
Təhlükəsizlik kameralarına düşən videogörüntülərdən də aydın görünür ki, polisin vaxtında və düzgün müdaxiləsi olmasaydı, hadisə daha ağır və faciəvi nəticələrə səbəb ola bilərdi.
Qeyd edək ki, sözügedən görüntülər sosial şəbəkələrdə böyük rəğbətlə qarşılanıb. Bu cür fədakar addımlar polis-vətəndaş münasibətlərindəki etimadın, qarşılıqlı dəstəyin və asayiş keşikçilərinin hər bir şəraitdə vətəndaşın yanında olmasının növbəti bariz nümunəsidir.

Dramatic and at the same time pride-inspiring moments occurred at one of the fuel stations in Baku. The health of a driver who entered the fuel station located in Badamdar settlement to refuel suddenly deteriorated.
Medianews.az, referring to Patrul.az, reports that after falling from his vehicle and immediately placing an order, the citizen suddenly had a seizure, lost his balance, and fell flat on his back. At those critical moments when the people around were in a panic, the police officer present at the scene immediately took action.
At that time, Ruslan Mehdiyev, an employee of the Sumgayit City Main Police Department who happened to be refueling his own car nearby, assessed the situation instantly and intervened in the incident promptly. The professional police officer maintained his composure and provided first aid to the citizen, preventing his tongue from folding and choking. Thanks to the swift reaction of the police officer, the citizen's condition stabilized and he regained consciousness.
It is also clearly seen from the video footage caught by security cameras that if the police's timely and proper intervention had not occurred, the incident could have had more severe and tragic consequences.
It should be noted that these footage have been warmly received on social networks. Such selfless steps are the next clear example of the trust, mutual support in police-citizen relations, and that the law enforcement officers stand by citizens in every circumstance.