Bakcell “Signature Gala Night” tədbirinin
Bakcell mədəniyyət və incəsənətin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslərə dəstəyini davam etdirir. Şirkət dünya klassik musiqisinin seçilmiş nümunələrini bir araya gətirən “Signature Gala Night” tədbirinə tərəfdaşlıq edib.
Medianews.az xəbər verir ki, tədbirdə ispan səhnəsinin tanınmış ifaçısı Angeles Toledano, məşhur “The Magic of Sanremo” layihəsinin iştirakçıları, virtuoz gitaraçı Benito Bernal, Azərbaycanın xalq artisti Samir Cəfərov, əməkdar artist Ramil Qasımov və digər tanınmış musiqiçilər səhnə alıblar. Musiqi proqramı Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının Böyük Akademik Orkestrinin müşayiəti ilə təqdim olunub. Konsertə teatrın baş dirijoru, əməkdar incəsənət xadimi Əyyub Quliyev rəhbərlik edib.
Bakcell-in tədbirə verdiyi dəstək şirkətin mədəni irsin qorunması, incəsənətin təşviqi və cəmiyyət üçün dəyər yaradan təşəbbüslərin inkişafına yönəlmiş fəaliyyətinin tərkib hissəsidir. Şirkət ölkədə mədəniyyət və incəsənətin inkişafına töhfə verən layihələri dəstəkləməyə davam edir.
Qeyd edək ki, “Signature Gala Night” yerli və beynəlxalq sənətçilərin iştirakı ilə klassik musiqi ənənələrini bir araya gətirən xüsusi mədəniyyət layihəsidir.
Bakcell haqqında
Bakcell Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda şirkət üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Ölkə iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biri olan Bakcell süni intellekt əsaslı innovativ həllərlə Azərbaycanın dayanıqlı inkişafına töhfə verir.
Bakcell müxtəlif ölkələrdə və sahələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibində olan Azerconnect Group-a daxildir.

Bakcell "Signature Gala Night" event's
Bakcell continues its support for initiatives aimed at the development of culture and art. The company has partnered with the "Signature Gala Night" event, which brings together selected samples of world classical music.
Medianews.az reports that the event featured the renowned Spanish stage performer Angeles Toledano, participants of the famous project "The Magic of Sanremo," virtuoso guitarist Benito Bernal, Azerbaijan's People's Artist Samir Jafarov, Honored Artist Ramil Gasimov, and other well-known musicians. The music program was presented with the accompaniment of the Great Academic Orchestra of the Azerbaijan State Academic Opera and Ballet Theater. The concert was conducted by the theater's chief conductor, Honored Art Worker Ayyub Guliyev.
Bakcell's support for the event is part of the company's activities aimed at preserving cultural heritage, promoting art, and developing initiatives that create value for society. The company continues to support projects that contribute to the development of culture and art in the country.
It should be noted that the "Signature Gala Night" is a special cultural project that brings together classical music traditions with the participation of local and international artists.
About Bakcell
Bakcell is Azerbaijan's first and largest private telecommunications company. Currently, the company provides more than three million customers with high-quality and fast telecommunications services. As one of the largest investors in the non-oil sector of the country's economy, Bakcell contributes to Azerbaijan's sustainable development through innovative solutions based on artificial intelligence.
Bakcell is part of Azerconnect Group, a member of NEQSOL Holding, an international group of companies operating in various countries and sectors.