Bakcell “Signature Gala Night” tədbirinin
Bakcell mədəniyyət və incəsənətin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslərə dəstəyini davam etdirir. Şirkət dünya klassik musiqisinin seçilmiş nümunələrini bir araya gətirən “Signature Gala Night” tədbirinə tərəfdaşlıq edib.
Medianews.az xəbər verir ki, tədbirdə ispan səhnəsinin tanınmış ifaçısı Angeles Toledano, məşhur “The Magic of Sanremo” layihəsinin iştirakçıları, virtuoz gitaraçı Benito Bernal, Azərbaycanın xalq artisti Samir Cəfərov, əməkdar artist Ramil Qasımov və digər tanınmış musiqiçilər səhnə alıblar. Musiqi proqramı Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının Böyük Akademik Orkestrinin müşayiəti ilə təqdim olunub. Konsertə teatrın baş dirijoru, əməkdar incəsənət xadimi Əyyub Quliyev rəhbərlik edib.
Bakcell-in tədbirə verdiyi dəstək şirkətin mədəni irsin qorunması, incəsənətin təşviqi və cəmiyyət üçün dəyər yaradan təşəbbüslərin inkişafına yönəlmiş fəaliyyətinin tərkib hissəsidir. Şirkət ölkədə mədəniyyət və incəsənətin inkişafına töhfə verən layihələri dəstəkləməyə davam edir.
Qeyd edək ki, “Signature Gala Night” yerli və beynəlxalq sənətçilərin iştirakı ilə klassik musiqi ənənələrini bir araya gətirən xüsusi mədəniyyət layihəsidir.
Bakcell haqqında
Bakcell Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda şirkət üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Ölkə iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biri olan Bakcell süni intellekt əsaslı innovativ həllərlə Azərbaycanın dayanıqlı inkişafına töhfə verir.
Bakcell müxtəlif ölkələrdə və sahələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibində olan Azerconnect Group-a daxildir.

Bakcell мероприятия «Signature Gala Night»
Bakcell продолжает поддержку инициатив, направленных на развитие культуры и искусства. Компания стала партнером мероприятия «Signature Gala Night», объединяющего избранные образцы мировой классической музыки.
По информации Medianews.az, в мероприятии приняли участие известная испанская исполнительница Ангелес Толедано, участники популярного проекта «The Magic of Sanremo», виртуозный гитарист Бенито Бернал, народный артист Азербайджана Самир Джафаров, заслуженный артист Рамиль Гасымов и другие известные музыканты. Музыкальная программа была представлена при сопровождении Большого академического оркестра Азербайджанского государственного академического театра оперы и балета. Руководил концертом главный дирижер театра, заслуженный деятель искусств Эйюб Гулиев.
Поддержка мероприятия со стороны Bakcell является частью деятельности компании, направленной на сохранение культурного наследия, продвижение искусства и развитие инициатив, создающих ценность для общества. Компания продолжает поддерживать проекты, вносящие вклад в развитие культуры и искусства в стране.
Отметим, что «Signature Gala Night» — это специальный культурный проект, объединяющий традиции классической музыки при участии местных и международных артистов.
О Bakcell
Bakcell — первая и крупнейшая частная телекоммуникационная компания Азербайджана. В настоящее время компания обслуживает более трех миллионов клиентов, предоставляя высококачественные и быстрые телекоммуникационные услуги. Будучи одним из крупнейших инвесторов в несырьевой сектор экономики страны, Bakcell вносит вклад в устойчивое развитие Азербайджана, предлагая инновационные решения на основе искусственного интеллекта.
Bakcell входит в состав Azerconnect Group, которая является частью международной группы компаний NEQSOL Holding, действующей в различных странах и отраслях.