Azərbaycanın görkəmli jurnalistinin 60 yaşı tamam oldu
Medianews.az xəbər verir ki, Hikmət Sabiroğlu 1966-cı il yanvarın 1-də Şuşa şəhərində doğulub. 1991-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin jurnalistika fakültəsini bitirib.
“Azadlıq” qəzetində (müxbir, informasiya və siyasət şöbələrinin müdiri, redaktor müavini), “Press-Fakt” qəzetində (müxbir), “Avropa” qəzetində (baş redaktor müavini), “III Sektor” jurnalında (redaktor), Mediaforum.az saytında (baş redaktor müavini), Transparency.az saytında (səhifə redaktoru), Novator.az saytında (baş redaktor müavini) çalışıb.
2007-ci ildə Hikmət Sabiroğlunun “Qarabağ söhbətləri” kitabı çapdan çıxıb. Kitabda jurnalistin uşaqlıq və yeniyetməlik xatirələri, Birinci Qarabağ savaşı və milli azadlıq hərəkatında şahidi olduğu hadisələri əks etdirən silsilə məqalələr toplanıb.
Medianews.az-ın kollektivi Hikmət Sabiroğlunu 60 illik yubileyi münasibətilə təbrik edir, can sağlığı, uzun ömür, yeni yaradıcılıq uğurları arzulayır.

По информации Medianews.az, Хикмет Сабироғлу родился 1 января 1966 года в городе Шуша. В 1991 году окончил факультет журналистики Бакинского государственного университета.
Работал в газете «Азадлыҹ» (корреспондент, начальник информационного и политического отделов, заместитель главного редактора), газете «Пресс-Факт» (корреспондент), газете «Европа» (заместитель главного редактора), журнале «III Сектор» (редактор), на сайте Mediaforum.az (заместитель главного редактора), на сайте Transparency.az (редактор страницы), на сайте Novator.az (заместитель главного редактора).
В 2007 году вышла книга Хикмета Сабироғлу «Разговоры о Карабахе». В книге собраны серии статей, отражающих детские и подростковые воспоминания журналиста, а также события, свидетелем которых он был во время Первой Карабахской войны и национального освободительного движения.
Коллектив Medianews.az поздравляет Хикмета Сабироғлу с 60-летним юбилеем, желает крепкого здоровья, долгих лет жизни и новых творческих успехов.