Azərbaycanda dövlətdən maliyyələşən 16 qəzet
Medianın İnkişafı Agentliyinin qərarına görə, 2026-cı ilin ilk yarısında 16 qəzetin həftədə bir nömrəsinə vəsait ayrılacaq. Altısı 2026-cı ilədək həftədə beş yol çıxmış həmin nəşrlərin dördü (“525-ci qəzet”, “Bakı xəbər”, “Şərq”, “Yeni Müsavat”) bu ildən həftəlik kimi işıq üzü görəcək.
Medianews.az bildirir ki, “Yeni Müsavat” çərşənbə günü, “525-ci qəzet”, “Bakı xəbər” və “Şərq” cümə günü çap olunacaq.
2026-cı ilədək həftədə beş dəfə nəşr edilmiş “Səs” qəzeti isə indən belə həftədə iki dəfə - çərşənbə axşamı və cümə günü köşklərə çıxacaq.
“Yeni Azərbaycan” gündəlik nəşr kimi qalır, bazar və bazar ertəsindən başqa hər gün köşklərdə olacaq.
Rus dilində çıxan “Novoye vremya” da dövriliyində dəyişiklik etməyib, əvvəlki qaydada həftədə dörd yol (çərşənbə axşamı, çərşənbə, cümə axşamı, cümə) oxucuların görüşünə gələcək.
Medianın İnkişafı Agentliyindən maliyyə alan başqa nəşrlər - “Ədalət”, “Həftə içi”, “Hərbi and”, “Xalq Cəbhəsi”, “Olaylar”, “Türküstan”, “Unikal” qəzetləri, rusdilli “Nedelya” və ingilisdilli “Azernews” həftəlikdir.

16 newspapers funded by the state in Azerbaijan
According to the decision of the Media Development Agency, in the first half of 2026, funds will be allocated for one issue per week of 16 newspapers. Six of these publications, which were published five times a week until 2026, four of them ("525-ci qəzet", "Bakı xəbər", "Şərq", "Yeni Müsavat") will appear weekly starting this year.
Medianews.az reports that "Yeni Müsavat" will be published on Wednesdays, while "525-ci qəzet", "Bakı xəbər" and "Şərq" will be published on Fridays.
The "Səs" newspaper, which has been published five times a week until 2026, will henceforth be published twice a week - on Tuesdays and Fridays.
"Yeni Azərbaycan" remains a daily publication, available at kiosks every day except Sunday and Monday.
The Russian-language "Novoye vremya" has not changed its frequency, and will be available to readers four times a week as before (Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday).
Other publications receiving financial support from the Media Development Agency - "Ədalət", "Həftə içi", "Hərbi and", "Xalq Cəbhəsi", "Olaylar", "Türküstan", "Unikal" newspapers, the Russian-language "Nedelya" and the English-language "Azernews" - are weekly.
Monthly financial support is 5,000 manat for the print version and 3,000 manat for the internet version.