Azərbaycan və Ermənistan: haralardan çox gəlirlər?
2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında Ermənistanı 2 milyon 123 min 709 əcnəbi ziyarət edib. Hesabatı yayan Turizm Komitəsi bildirir ki, gələnlərin 41 faizi Rusiya, 13 faizi Gürcüstan, 8 faizi İran, 3 faizi ABŞ, 2 faizi Çin, qalanı başqa ölkələrin təmsilçiləridir.
Azərbaycanın Dövlət Sərhəd Xidmətinin məlumatına görə, yanvar-oktyabr aylarında ölkəyə 2 milyon 171,6 min əcnəbi gəlib, onların 24,4 faizi Rusiya, 17,4 faizi Türkiyə, 8 faizi İran, 6,6 faizi Hindistan, 4,3 faizi Səudiyyə Ərəbistanı, 4,2 faizi Gürcüstan, 4 faizi Qazaxıstan, 3,4 faizi Pakistan, 2,6 faizi Çin, 2,4 faizi İsrail, 2,3 faizi Özbəkistan, 1,6 faizi Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, 1,4 faizi Ukrayna, 1,2 faizi Türkmənistan, qalanı başqa ölkələrin vətəndaşları olub.

Medianews.az ознакомился с официальной статистикой туризма Азербайджана и Армении.
В январе-ноябре 2025 года Армению посетили 2 миллиона 123 тысячи 709 иностранных туристов. Комитет по туризму, опубликовавший отчет, сообщает, что 41% посетителей были из России, 13% из Грузии, 8% из Ирана, 3% из США, 2% из Китая, остальные — представители других стран.
Согласно данным Государственной пограничной службы Азербайджана, в январе-октябре страну посетили 2 миллиона 171,6 тысячи иностранцев, из них 24,4% из России, 17,4% из Турции, 8% из Ирана, 6,6% из Индии, 4,3% из Саудовской Аравии, 4,2% из Грузии, 4% из Казахстана, 3,4% из Пакистана, 2,6% из Китая, 2,4% из Израиля, 2,3% из Узбекистана, 1,6% из Объединённых Арабских Эмиратов, 1,4% из Украины, 1,2% из Туркменистана, остальные — граждане других стран.