Azərbaycan səfirliyindən 300 metr məsafəyə raketlər düşüb -
Rusiya ordusunun Ukraynanın paytaxtı Kiyevə kütləvi raket zərbələri nəticəsində mülki infrastrukturlara ciddi ziyan dəyib, dağıntılar var.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, raketlərin bəziləri Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyinin yerləşdiyi Şevçenko rayonu ərazisinə hədəflənib. Bəzi raketlər isə səfirlikdən 300 metr məsafəyə düşüb. Hava zərbələri nəticəsində səfirliyin pəncərələri sınıb.
Səfirliyə yaxın ərazilərə raket zərbələrinin vurulması nəticəsində “Lukyanovka” bazarı və “Kvadrat” ticarət mərkəzi tamamilə yanaraq məhv olub. Həmçinin bəzi yaşayış binalarında da dağıntılar qeydə alınıb.
Kiyev şəhər meri Vitali Kliçkonun açıqlamasına görə, hava zərbələri nəticəsində azı iki nəfər həlak olub, 40-dan çox insan isə xəsarət alıb. Yaralıların 28-i xəstaxanaya yerləşdirilib, onlardan 3-nün vəziyyəti ağır qiymətləndirilir.
Dağıntılar təmizləndikdən sonra həlak olan və xəsarət alanların sayında dəyişikliyin olacağı istisna deyil.

В 300 метрах от посольства Азербайджана упали ракеты.
В результате массированных ракетных ударов российской армии по столицы Украины — Киеву — серьезно повреждена гражданская инфраструктура, имеются разрушения.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, некоторые ракеты были направлены на район Шевченко, где находится посольство Азербайджана в Украине. Некоторые ракеты упали всего в 300 метрах от посольства. В результате воздушных ударов окна посольства разбиты.
В результате ракетных ударов по районам, прилегающим к посольству, полностью сгорели рынок "Лукьяновка" и торговый центр "Квадрат". Также зафиксированы разрушения в некоторых жилых зданиях.
По заявлению мэра Киева Виталия Кличко, в результате воздушных ударов погибло как минимум два человека, более 40 получили ранения. 28 пострадавших госпитализированы, из них у 3 состояние оценивается как тяжелое.