Azərbaycan səfirliyindən 300 metr məsafəyə raketlər düşüb -
Rusiya ordusunun Ukraynanın paytaxtı Kiyevə kütləvi raket zərbələri nəticəsində mülki infrastrukturlara ciddi ziyan dəyib, dağıntılar var.
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, raketlərin bəziləri Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyinin yerləşdiyi Şevçenko rayonu ərazisinə hədəflənib. Bəzi raketlər isə səfirlikdən 300 metr məsafəyə düşüb. Hava zərbələri nəticəsində səfirliyin pəncərələri sınıb.
Səfirliyə yaxın ərazilərə raket zərbələrinin vurulması nəticəsində “Lukyanovka” bazarı və “Kvadrat” ticarət mərkəzi tamamilə yanaraq məhv olub. Həmçinin bəzi yaşayış binalarında da dağıntılar qeydə alınıb.
Kiyev şəhər meri Vitali Kliçkonun açıqlamasına görə, hava zərbələri nəticəsində azı iki nəfər həlak olub, 40-dan çox insan isə xəsarət alıb. Yaralıların 28-i xəstaxanaya yerləşdirilib, onlardan 3-nün vəziyyəti ağır qiymətləndirilir.
Dağıntılar təmizləndikdən sonra həlak olan və xəsarət alanların sayında dəyişikliyin olacağı istisna deyil.

Rockets have fallen 300 meters away from the Azerbaijani embassy.
As a result of massive missile strikes by the Russian army on Ukraine's capital Kyiv, significant damage has been caused to civilian infrastructure, and there are destructions.
Medianews.az reports, referring to AZERTAC, that some of the missiles targeted the Shevchenko district where Azerbaijan's embassy in Ukraine is located. Some missiles fell 300 meters away from the embassy. The embassy's windows were shattered due to the air strikes.
As a result of the missile strikes near the embassy, the "Lukyanovka" market and the "Kvadrat" shopping center were completely destroyed by fire. Some residential buildings have also been damaged.
According to the statement of Kyiv city mayor Vitali Klitschko, at least two people were killed and more than 40 were injured as a result of the air strikes. 28 of the wounded have been hospitalized, three of whom are in serious condition.