Arazda batan 17 yaşlı gəncin meyiti tapıldı
Bir neçə gün əvvəl Araz çayının İmişli rayonundan keçən hissəsində batan 2009-cu il təvəllüdlü Mirişli Turan Mirağa oğlunun meyiti tapılıb.
Bu barədə Medianews.az-a Fövqəladə Hallar Nazirliyindən (FHN) bildirilib.
Məlumata görə, rayonun Rəsullu kəndindən keçən hissəsində batan T.Mirişlinin meyiti FHN-in dalğıcları tərəfindən batdığı yerdən 500 metr məsafədə sudan çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Xatırladaq ki, hadisə iyunun 7-də axşam saatlarında baş verib. T.Mirişli çaya düşərək batıb. Onun axtarışları üçün hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyi Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc xilas ediciləri və katerlər cəlb olunmuşdu. Axtarışların asanlaşdırılması məqsədilə Bəhrəmtəpə hidroqovşağından Araza buraxılan suyun həcmi azaldılmaqla çayda suyun səviyyəsi endirilmişdi.

В Аразе было найдено тело 17-летнего молодого человека, утонувшего в реке.
Несколько дней назад у части реки Араз в районе Имлишлин был найден труп Миришли Турана Мирага оглу 2009 года рождения, который утонул.
Об этом сообщается Medianews.az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС).
По информации, труп Т.Миришли, утонувшего в районе села Расуллу района, был извлечён из воды дайверами МЧС на расстоянии 500 метров от места утопления и передан по принадлежности.
Напомним, что происшествие произошло вечером 7 июня. Т.Миришли упал в реку и утонул. Для его поиска к месту происшествия были привлечены спасательные дайверы и катера Государственной службы по контролю за малогабаритными судами и спасению на воде Министерства по чрезвычайным ситуациям. В целях облегчения поисков с гидроузла Бахрамтепе в реку было уменьшено количество сбрасываемой воды для снижения уровня воды в реке.