Ana iki uşağını maşında qoydu:
ABŞ-də gənc ana iki azyaşlı uşağını park edilmiş avtomobildə qoyaraq gözəllik salonuna gedib. 1 yaşlı oğlu avtomobildə istindən ölüb.
Medianews.az xəbər verir ki, uşağının ölümünə səbəb olduğuna görə anaya 15 il həbs cəzasına verilib.
20 yaşlı Maya Hernandez Kaliforniya ştatının Beykersfild şəhərində baş verən hadisə ilə bağlı məhkəmə qarşısına çıxarılıb. O, birinci dərəcəli qətl ittihamının götürülməsi qarşılığında ehtiyatsızlıqdan adam öldürmə ittihamını qəbul edib.
İstintaq materiallarına görə, hadisə 29 iyun 2025-ci ildə baş verib. Hernandez dodaq dolğusu etdirmək üçün gözəllik salonuna gedərkən 1 yaşlı oğlu Amilio Qutyerres və 2 yaşlı digər övladını avtomobildə, uşaq oturacaqlarına bağlanmış vəziyyətdə qoyub.
Təxminən iki saat sonra avtomobilə qayıdan ana 1 yaşlı körpəni huşsuz vəziyyətdə tapıb. Bədən temperaturu 41 dərəcəyə çatan uşaq xəstəxanaya çatdırılsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb. Avtomobildə olan 2 yaşlı uşağın isə sağ qaldığı bildirilib.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, avtomobilin kondisioneri işlək vəziyyətdə qoyulsa da, təhlükəsizlik sistemi mühərriki təxminən bir saat sonra avtomatik söndürüb. Nəticədə uşaqlar uzun müddət isti avtomobildə qalıb. Hadisə günü bölgədə havanın temperaturu təxminən 38 dərəcə olub.
Məhkəmə qərarından sonra açıqlama verən körpənin atası 15 illik həbs cəzasının yetərli olmadığını bildirərək ədalətin tam təmin olunmadığını deyib.

The mother left her two children in the car:
In the USA, a young mother left her two young children in a parked car and went to a beauty salon. Her 1-year-old son died from heat inside the car.
Medianews.az reports that the mother was sentenced to 15 years in prison for causing the death of her child.
20-year-old Maya Hernandez faced court regarding the incident that took place in Bakersfield, California. She accepted the charge of involuntary manslaughter in exchange for the dismissal of the first-degree murder charge.
According to the investigation materials, the incident occurred on June 29, 2025. Hernandez went to the beauty salon to get lip fillers while leaving her 1-year-old son, Amilio Gutierres, and her 2-year-old other child in the car, strapped into child seats.
About two hours later, the mother returned to the car and found the 1-year-old baby unconscious. Although the child, whose body temperature had reached 41 degrees, was taken to the hospital, it was not possible to save his life. The 2-year-old child in the car was reported to have survived.
During the investigation, it was revealed that although the car’s air conditioner was on, the safety system automatically turned off the engine about an hour later. As a result, the children stayed in the hot car for a long time. The temperature in the area was about 38 degrees on the day of the incident.
After the court decision, the baby’s father stated that the 15-year prison sentence was not enough and said that justice was not fully served.