Ana iki uşağını maşında qoydu:
ABŞ-də gənc ana iki azyaşlı uşağını park edilmiş avtomobildə qoyaraq gözəllik salonuna gedib. 1 yaşlı oğlu avtomobildə istindən ölüb.
Medianews.az xəbər verir ki, uşağının ölümünə səbəb olduğuna görə anaya 15 il həbs cəzasına verilib.
20 yaşlı Maya Hernandez Kaliforniya ştatının Beykersfild şəhərində baş verən hadisə ilə bağlı məhkəmə qarşısına çıxarılıb. O, birinci dərəcəli qətl ittihamının götürülməsi qarşılığında ehtiyatsızlıqdan adam öldürmə ittihamını qəbul edib.
İstintaq materiallarına görə, hadisə 29 iyun 2025-ci ildə baş verib. Hernandez dodaq dolğusu etdirmək üçün gözəllik salonuna gedərkən 1 yaşlı oğlu Amilio Qutyerres və 2 yaşlı digər övladını avtomobildə, uşaq oturacaqlarına bağlanmış vəziyyətdə qoyub.
Təxminən iki saat sonra avtomobilə qayıdan ana 1 yaşlı körpəni huşsuz vəziyyətdə tapıb. Bədən temperaturu 41 dərəcəyə çatan uşaq xəstəxanaya çatdırılsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb. Avtomobildə olan 2 yaşlı uşağın isə sağ qaldığı bildirilib.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, avtomobilin kondisioneri işlək vəziyyətdə qoyulsa da, təhlükəsizlik sistemi mühərriki təxminən bir saat sonra avtomatik söndürüb. Nəticədə uşaqlar uzun müddət isti avtomobildə qalıb. Hadisə günü bölgədə havanın temperaturu təxminən 38 dərəcə olub.
Məhkəmə qərarından sonra açıqlama verən körpənin atası 15 illik həbs cəzasının yetərli olmadığını bildirərək ədalətin tam təmin olunmadığını deyib.

Мать оставила двух детей в машине:
В США молодая мать, оставив двоих маленьких детей в припаркованной машине, пошла в салон красоты. Одногодовалый сын погиб в машине от жары.
Как сообщает Medianews.az, мать была приговорена к 15 годам тюремного заключения за причинение смерти своему ребенку.
20-летняя Майя Эрнандес предстала перед судом по делу, произошедшему в городе Бейкерсфилд штата Калифорния. Она согласилась признать обвинение в непредумышленном убийстве взамен снятия обвинения в умышленном убийстве первой степени.
Согласно материалам расследования, инцидент произошёл 29 июня 2025 года. Эрнандес поехала в салон красоты, чтобы сделать губы, оставив в машине своих детей — годовалого сына Амилио Гутьерреса и другого ребенка двух лет — пристегнутых в детских креслах.
Примерно через два часа вернувшаяся к автомобилю мать обнаружила своего одногодовалого малыша без сознания. Температура тела ребенка достигала 41 градуса, его доставили в больницу, но спасти жизнь не удалось. Сообщается, что двухлетний ребенок, находившийся в автомобиле, остался жив.
В ходе расследования выяснилось, что хотя кондиционер в машине был включен, система безопасности автоматически выключила двигатель примерно через час. В результате дети долгое время находились в жаркой машине. В день происшествия температура воздуха в регионе составляла около 38 градусов.
Отец ребенка, прокомментировавший решение суда, заявил, что 15 лет тюремного заключения — это недостаточно и что справедливость полностью не восстановлена.