Afaq Bəşirqızı ƏMƏLİYYAT OLUNDU
Medianews.az xəbər verir ki, aktrisanın həkimi Turab Qasımov Moderator.az-a açıqlamasında bildirib ki, əməliyyat riskli olsa da, uğurla başa çatıb:
"Afaq xanımın əməliyyatı uğurlu keçdi. Bir az riskli idi. Əməliyyatdan sonrakı müayinələr də bunu deməyə əsas verir ki, hər şey qaydasındadır. Ayaqlarını normal hərəkət etdirə bilir. Afaq xanımın onurğa beynində sıxılma var idi. Əvvəl də əməliyyat olunmuşdu. Ona bir müddət reabilitasiya lazım olacaq. Qısa müddətdə xeyrini görəcək.
Bu Afaq xanımda uzunmüddətli bir problem idi. Problem uzunmüddətli olanda onun düzəlməsi də çox çəkə bilər. Ümid edək ki, ən qısa müddətdə yaxşılaşacaq. Ümid edirəm ki, iki gündən sonra vəziyyətinin düzəlməsindən asılı olaraq xəstəxanadan evə buraxılacaq. Almaniyadan xüsusi Afaq xanımı əməliyyat etmək üçün gəlmişəm. Şənbə günü qayıdacağam".
Xalq artisti də əməliyyatdan sonra səhhəti haqqında danışıb:
"Cərrahiyyə əməliyyatı dünən səhər saat 10-da baş tutdu. Axşam saat 8-də həkimin köməkliyi ilə ayağa qalxıb gəzdim. Bu mənim üçün ən böyük sevincdir. Mən indiyə qədər bədənimin ayrı-ayrı hissələrində 14 əməliyyat keçirmişəm, amma heç vaxt xarici həkimlərə müraciət etməmişəm".

Афаг Беширгызы ОПЕРАЦИРОВАНА:
Medianews.az сообщает, что врач актрисы Тураб Гасымов в интервью Moderator.az заявил, что несмотря на риск операции, она прошла успешно:
"Операция Агафь ханым прошла успешно. Это было немного рискованно. Послеоперационные обследования также дают основания сказать, что всё в порядке. Она может нормально двигать ногами. У Агафь ханым было сдавление спинного мозга. Ранее она уже была прооперирована. Ей потребуется некоторое время на реабилитацию. В краткосрочной перспективе это принесёт пользу.
У Агафь ханым была долгосрочная проблема. Когда проблема затягивается надолго, её исправление тоже может занять много времени. Надеемся, что она поправится в кратчайшие сроки. Надеюсь, что через два дня, в зависимости от улучшения состояния, она будет выписана домой из больницы. Я приехал из Германии специально, чтобы прооперировать Агафь ханым. В субботу я вернусь".
Народная артистка также рассказала о своём самочувствии после операции:
"Хирургическая операция прошла вчера в 10 утра. В 8 вечера с помощью врача я встала на ноги и ходила. Это моя самая большая радость. Ранее я перенесла 14 операций на различных частях тела, но никогда не обращалась к иностранным врачам".//Oxu.Az