Aeroport yolunda məhdudiyyət
Suraxanı rayonu, Aeroport şosesində ("Buta Palace" yaxınlığı) 14-15 fevral tarixlərində mövcud istismar müddətini başa vurmuş elektron məlumat-sürət tablolarının üzərində olduğu metal konstruksiya ilə birlikdə sökülərək yerində yenisinin quraşdırılması işləri ilə əlaqədar aeroport yolunda məhdudiyyət tətbiq olunacaq.
Bu barədə Medianews.az-a Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, 14 fevral tarixində saat 00:00-dan 07:00-dək Hava limanı yolundan (Hava limanı körpüsündən) "Koroğlu" metro stansiyası istiqamətində, 15 fevral tarixində isə həmin saatlarda "Koroğlu" metro stansiyasından (Suraxanı dairəsi üzərindəki yol ötürücüsündən) Hava limanı istiqamətində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə məhdudiyyət tətbiq ediləcək.
Alternativ yol kimi, Mərdəkan şosesindən gələnlər Zığ şosesinə, şəhər istiqamətindən gələnlər isə Suraxanı rayonu, Xanlar Ələkbərov və 14 İyul küçəsinə istiqamətləndiriləcək. Eyni zamanda sürücülər şəhərdən Hava limanı istiqamətinə alternativ olaraq 8 Noyabr prospektindən Zığ yoluna keçməklə də hərəkət edə biləcəklər.
Məhdudiyyətin tətbiq olunduğu müddətdə avtomobillərin alternativ yollarda rahat və təhlükəsiz hərəkətini təmin etmək üçün yol polisi tərəfindən zəruri tədbirlər görüləcək.

Restriction on the airport road
In Surakhani district, on Aeroport highway (near "Buta Palace"), on February 14-15, due to the dismantling of the metal structure on which the electronic information-display boards that have reached the end of their service life are placed, and the installation of a new one in its place, traffic restrictions will be applied on the airport road.
This information was provided to Medianews.az by the Intelligent Transport Management Center of the Ministry of Internal Affairs.
It was stated that on February 14 from 00:00 to 07:00, traffic will be restricted from Airport road (from the airport bridge) toward “Koroglu” metro station, and on February 15, during the same hours, traffic will be restricted from “Koroglu” metro station (from the overpass at Surakhani roundabout) toward the Airport.
As an alternative route, those coming from Mardakan highway will be directed to Zig highway, and those coming from the city direction will be directed toward Surakhani district, Khanlar Alekberov, and 14 July streets. At the same time, drivers can also move from the city to Airport direction alternatively by passing from 8 November avenue to Zig road.
During the period of restrictions, necessary measures will be taken by the road police to ensure the smooth and safe movement of vehicles on alternative routes.