89 yaşlı silahlı şəxs insanlara atəş açıb:
Bu gün Yunanıstanın paytaxtı Afinada silahlı şəxs insanlara atəş açıb, nəticədə beş nəfər yaralanıb.
Bu barədə Yunanıstan mediası yerli hakimiyyət orqanlarına istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, silahlı şəxs əvvəlcə Kerameykos rayonunda yerləşən sosial sığorta idarəsinə hücum edib. O, idarənin bir əməkdaşını yaralayıb.
Polisin məlumatına görə, şübhəli şəxs daha sonra taksi ilə Ambelokipi rayonundakı Apellyasiya Məhkəməsinə gedərək orada daha dörd nəfəri güllələyib.
Yunanıstan mediası atəş açan şəxsin 89 yaşlı kişi olduğunu yazıb.
Şübhəli şəxs hadisə yerindən qaçıb və silahını məhkəmə binasında qoyub. Bundan dərhal sonra bina təxliyə edilib.
Hər iki hadisə yerində polis əməliyyat aparır. Yaralanan şəxslərin hamısı xəstəxanaya yerləşdirilib. Onların əsasən ayaq nahiyəsindən xəsarət aldıqları bildirilib.

Сегодня в Афинах, столице Греции, вооружённое лицо открыло огонь по людям, в результате чего пять человек получили ранения.
Об этом сообщает греческие СМИ со ссылкой на местные власти.
По информации, вооружённое лицо сначала совершило нападение на управление социального страхования в районе Керамейкос. Оно ранило одного сотрудника управления.
По данным полиции, подозреваемый затем на такси поехал в Апелляционный суд в районе Амбеликопи, где застрелил ещё четверых человек.
Греческие СМИ пишут, что стрелявшему — 89 лет.
Подозреваемый скрылся с места происшествия и оставил оружие в здании суда. После этого здание было эвакуировано.
Полиция проводит операцию на обоих местах происшествий. Все пострадавшие госпитализированы. Сообщается, что они в основном получили ранения в области ног.