89 yaşlı silahlı şəxs insanlara atəş açıb:
Bu gün Yunanıstanın paytaxtı Afinada silahlı şəxs insanlara atəş açıb, nəticədə beş nəfər yaralanıb.
Bu barədə Yunanıstan mediası yerli hakimiyyət orqanlarına istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, silahlı şəxs əvvəlcə Kerameykos rayonunda yerləşən sosial sığorta idarəsinə hücum edib. O, idarənin bir əməkdaşını yaralayıb.
Polisin məlumatına görə, şübhəli şəxs daha sonra taksi ilə Ambelokipi rayonundakı Apellyasiya Məhkəməsinə gedərək orada daha dörd nəfəri güllələyib.
Yunanıstan mediası atəş açan şəxsin 89 yaşlı kişi olduğunu yazıb.
Şübhəli şəxs hadisə yerindən qaçıb və silahını məhkəmə binasında qoyub. Bundan dərhal sonra bina təxliyə edilib.
Hər iki hadisə yerində polis əməliyyat aparır. Yaralanan şəxslərin hamısı xəstəxanaya yerləşdirilib. Onların əsasən ayaq nahiyəsindən xəsarət aldıqları bildirilib.

Today, in Athens, the capital of Greece, an armed person opened fire on people, resulting in five injuries.
The Greek media reported this citing local authorities.
According to the information, the armed person first attacked the social insurance office located in the Kerameikos district. He injured one employee of the office.
According to the police, the suspect then took a taxi to the Court of Appeals in the Ambelokipi district, where he shot four more people.
The Greek media wrote that the person who opened fire is an 89-year-old man.
The suspect fled the scene and left his weapon inside the court building. Immediately after that, the building was evacuated.
Police are conducting operations at both locations. All injured individuals have been hospitalized. It has been reported that their injuries are mainly to the leg area.