80 yaşını qəfəs döyüşü ilə qeyd etdi -
ABŞ Prezidenti Donald Tramp 80 illik yubileyini Ağ Evin Cənub Çəmənliyində təşkil olunan UFC (Ultimate Fighting Championship) turniri ilə qeyd edib. Tədbir Ağ Evin tarixində ən qeyri-adi mərasimlərdən biri kimi qiymətləndirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Tramp həyat yoldaşı Melaniya Trampla birlikdə rinqin kənarında yer alıb.
Ağ Evin ərazisində qurulan səkkizbucaqlı qəfəsdə keçirilən döyüşləri prezidentin ailə üzvləri, administrasiya rəsmiləri, senatorlar, iş adamları və tanınmış simalar da izləyiblər.
Tədbirə texnologiya milyarderləri Mark Zukerberq və Devid Ellison, senatorlar Con Tun və Ted Kruz, eləcə də, UFC rəhbəri Dana Uayt, musiqiçi Kid Rok və digər məşhur şəxslər qatılıblar.
Ağ Evin geniş ərazisi döyüş şousu üçün xüsusi şəkildə hazırlanıb. Minlərlə tamaşaçı çəmənlikdə qurulan nəhəng konstruksiyanın altında döyüşləri izləyib. Döyüşçülərin Ağ Evin müxtəlif hissələrindən keçərək arenaya çıxması da tədbirin diqqətçəkən məqamlarından olub.
Turnir zamanı bir neçə döyüş keçirilib. Qaliblərdən bəziləri qələbədən sonra Trampın qarşısında sevinc nümayiş etdirib, prezident isə onları alqışlayıb.
Bildirilir ki, Trampın UFC-yə marağı yeni deyil. O, hələ 1980-ci illərdən bəri boks və döyüş idman növlərinin böyük dəstəkçilərindən biri olub. Son illərdə isə UFC rəhbəri Dana Uaytla yaxın münasibətləri ilə tanınır.//Qafqazinfo

US President Donald Trump celebrated his 80th birthday with a UFC (Ultimate Fighting Championship) tournament held on the South Lawn of the White House. The event is regarded as one of the most unusual ceremonies in the history of the White House.
According to Medianews.az, Trump sat ringside together with his wife Melania Trump.
Fights were held in an octagonal cage set up on the White House grounds, and the president’s family members, administration officials, senators, businessmen, and well-known figures also watched.
The event was attended by technology billionaires Mark Zuckerberg and David Ellison, senators John Thune and Ted Cruz, as well as UFC head Dana White, musician Kid Rock, and other celebrities.
The expansive area of the White House was specially prepared for the fight show. Thousands of spectators watched the fights from under a giant structure built on the lawn. The fighters’ entrance to the arena through various parts of the White House was also one of the eye-catching moments of the event.
Several fights took place during the tournament. Some of the winners showed joy in front of Trump after their victory, and the president applauded them.
It is reported that Trump’s interest in UFC is not new. Since the 1980s, he has been one of the greatest supporters of boxing and combat sports. In recent years, he has been known for his close relations with UFC head Dana White.//Qafqazinfo