80 yaşını qəfəs döyüşü ilə qeyd etdi -
ABŞ Prezidenti Donald Tramp 80 illik yubileyini Ağ Evin Cənub Çəmənliyində təşkil olunan UFC (Ultimate Fighting Championship) turniri ilə qeyd edib. Tədbir Ağ Evin tarixində ən qeyri-adi mərasimlərdən biri kimi qiymətləndirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Tramp həyat yoldaşı Melaniya Trampla birlikdə rinqin kənarında yer alıb.
Ağ Evin ərazisində qurulan səkkizbucaqlı qəfəsdə keçirilən döyüşləri prezidentin ailə üzvləri, administrasiya rəsmiləri, senatorlar, iş adamları və tanınmış simalar da izləyiblər.
Tədbirə texnologiya milyarderləri Mark Zukerberq və Devid Ellison, senatorlar Con Tun və Ted Kruz, eləcə də, UFC rəhbəri Dana Uayt, musiqiçi Kid Rok və digər məşhur şəxslər qatılıblar.
Ağ Evin geniş ərazisi döyüş şousu üçün xüsusi şəkildə hazırlanıb. Minlərlə tamaşaçı çəmənlikdə qurulan nəhəng konstruksiyanın altında döyüşləri izləyib. Döyüşçülərin Ağ Evin müxtəlif hissələrindən keçərək arenaya çıxması da tədbirin diqqətçəkən məqamlarından olub.
Turnir zamanı bir neçə döyüş keçirilib. Qaliblərdən bəziləri qələbədən sonra Trampın qarşısında sevinc nümayiş etdirib, prezident isə onları alqışlayıb.
Bildirilir ki, Trampın UFC-yə marağı yeni deyil. O, hələ 1980-ci illərdən bəri boks və döyüş idman növlərinin böyük dəstəkçilərindən biri olub. Son illərdə isə UFC rəhbəri Dana Uaytla yaxın münasibətləri ilə tanınır.//Qafqazinfo

Президент США Дональд Трамп отметил свой 80-летний юбилей турниром UFC (Ultimate Fighting Championship), который был организован на Южной лужайке Белого дома. Мероприятие считается одним из самых необычных в истории Белого дома.
По сообщению Medianews.az, Трамп занял место у ринга вместе с супругой Меланией Трамп.
Бои, проходившие в построенной на территории Белого дома восьмиугольной клетке, наблюдали члены семьи президента, представители администрации, сенаторы, бизнесмены и известные личности.
На мероприятии присутствовали миллиардеры из сферы технологий Марк Цукерберг и Дэвид Эллисон, сенаторы Джон Тун и Тед Круз, а также руководитель UFC Дана Уайт, музыкант Кид Рок и другие знаменитости.
Обширная территория Белого дома была специально подготовлена для проведения шоу боёв. Тысячи зрителей смотрели поединки под гигантской конструкцией, установленной на лужайке. Явкой, привлекшей внимание, стало выход бойцов через разные части Белого дома на арену.
Во время турнира прошло несколько боёв. Некоторые победители после своей победы выразили радость перед Трампом, а президент аплодировал им.
Отмечается, что интерес Трампа к UFC не нов. Он является одним из основных поклонников бокса и боевых видов спорта с 1980-х годов. В последние годы он известен своими тесными связями с руководителем UFC Даной Уайтом.//Qafqazinfo