Yolda 7 parçalanmış cəsəd tapıldı –
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə martın 31-i, Montanya dağlıq bölgəsində, Tlalpa–Olinala magistralında baş verib. Şahidlərin sözlərinə görə, silahlı şəxslər qalıqları maşından düşürüb qaçıblar.
Prokurorluq əməkdaşları ərazidə cəsəd parçaları ilə yanaşı, onların daşınması üçün istifadə olunduğu ehtimal edilən plastik və metal qablar da tapıblar.
Gerrero uzun illərdir narkotik kartellərinin mübarizəsi səbəbindən Meksikanın ən təhlükəli bölgələrindən biri sayılır. Hüquq müdafiəçilərinin məlumatına görə, burada ən azı 16 cinayətkar qrup fəaliyyət göstərir.

На дороге было найдено 7 расчленённых тел –
По сообщению Medianews.az, инцидент произошел 31 марта на шоссе Тлалпа–Олинала в горной местности Монтанья. По словам свидетелей, вооруженные лица сбросили останки из машины и скрылись.
Сотрудники прокуратуры на месте вместе с частями тел также нашли пластмассовые и металлические контейнеры, предположительно использовавшиеся для их транспортировки.
Герреро считается одним из самых опасных регионов Мексики уже долгие годы из-за борьбы наркокартелей. По данным правозащитников, здесь действуют как минимум 16 преступных группировок.