Yenidən tarix yazmağa
İyunun 27-də Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək UFC Fight Night: Fiziev vs Torres turnirində braziliyalı Mateus Kamilo ilə qarşılaşacaq azərbaycanlı döyüşçü Nazim Sadıxov artıq Bakıdadır.
Medianews.az bildirir ki, idmançını Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda azarkeşləri və yaxınları qarşılayıblar.
Bakıya qayıtmasından məmnunluğunu ifadə edən Sadıxov bildirib: "Yenidən Bakıda olmaqdan çox xoşbəxtəm və növbəti dəfə tarix yazmağa hazıram. Komanda və sparrinq yoldaşlarım da mənimlə birlikdə gəliblər. Bu həftə hazırlıq prosesini yekunlaşdıracağıq, növbəti həftə isə çəki salma mərhələsi başlayacaq. Qarşıda bizi on günlük gərgin iş gözləyir və biz bu hazırlığı ən yüksək səviyyədə başa çatdırmaq niyyətindəyik".
2025-ci ildə Azərbaycanda keçirilən UFC turnirindəki uğurlu çıxışını xatırlayan döyüşçü bu dəfə hədəflərinin daha yüksək olduğunu vurğulayıb: "Ötən il mənim üçün çox uğurlu keçdi. Lakin bu dəfə daha yaxşı çıxış etmək, hər şeyi daha möhtəşəm və yaddaqalan etmək istəyirəm".
Sonda azarkeşlərinə dəstəyə görə təşəkkür edən "Qara Canavar" ləqəbli idmançı onları iyunun 27-də arenaya səsləyib: "Qara Canavar evinə qayıdıb! Sizi möhtəşəm bir döyüş gecəsi gözləyir, bu şounu qaçırmayın. Azarkeşlərə yaddaqalan bir performans göstərib, yenidən tarix yazacağam. Dəstəyiniz üçün hər birinizə təşəkkür edirəm!”
Qeyd edək ki, UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRESturniri 27 iyun tarixində Milli Gimnastika Arenasında baş tutacaq. Yüngül çəki dərəcəsində təmsilçimiz Rafael Fiziev və Manuel Torres oktaqonda üz-üzə gələcəklər. İkinci-əsas döyüşdə isə orta çəki dərəcəsində azarkeşlərin sevimlisinə çevrilmiş Şarabutdin “Shara Bullet” Maqomedov ilə braziliyalı Mişel Pereyra güclərini sınayacaqlar.
Turnir çərçivəsində azərbaycanlı idmançı Fərman Həsənov da oktaqona çıxacaq. Onun rəqibi ABŞ təmsilçisi Erik Nolan olacaq.
Biletləri əldə etməyə tələsin! Bu möhtəşəm şounun canlı şahidi olmaq üçün biletləri iticket.az saytından onlayn şəkildə əldə edə bilərsiniz. Yerlər məhduddur!

On June 27, Azerbaijani fighter Nazim Sadıxov, who will face Brazilian Mateus Camilo at the UFC Fight Night: Fiziev vs Torres tournament to be held at the National Gymnastics Arena, is already in Baku.
The athlete was welcomed by fans and relatives at Heydar Aliyev International Airport.
Expressing his happiness to return to Baku, Sadıxov said: "I am very happy to be in Baku again and ready to make history once more. My team and sparring partners also came with me. This week we will complete the preparation process, and next week the weight-cutting phase will begin. Ahead of us is a ten-day intense work period and we intend to complete this preparation at the highest level."
Recalling his successful performance at the UFC tournament held in Azerbaijan in 2025, the fighter emphasized that his goals are higher this time: "Last year was very successful for me. However, this time I want to perform better, making everything more magnificent and memorable."
At the end, thanking his fans for their support, the athlete nicknamed "Black Wolf" called them to the arena on June 27: "The Black Wolf has returned home! An amazing fight night awaits you, don't miss this show. I will put on a memorable performance for the fans and make history again. Thank you all for your support!”
It should be noted that the UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV vs TORRES tournament will take place on June 27 at the National Gymnastics Arena. In the lightweight division, our representative Rafael Fiziev and Manuel Torres will face off in the octagon. In the second main fight, the fan favorite in the middleweight division Sharabutdin "Shara Bullet" Magomedov will test his strength against Brazilian Michel Pereira.
Within the framework of the tournament, Azerbaijani athlete Farman Hasanov will also enter the octagon. His opponent will be US representative Erik Nolan.
Hurry to get your tickets! To witness this magnificent show live, you can purchase tickets online on the iticket.az website. Seats are limited!