Yaxın ölkələrin pulu neçəyədir?
Medianews.az Mərkəzi Bankın saytında yaxın ölkələrin, daha dəqiqi, postsovet dövlətlərinin və qonşu Türkiyənin milli valyutalarının məzənnələrinə nəzər salıb.
Estoniya, Latviya və Litvada işlədilən avro martın 13-də banklara 1,9556 dollara təklif olunur.
Belarus rubluna 0,5961, Moldova leyinə 0,0981, Ukrayna qrivnasına 0,0384 manat qiymət qoyulub.
Gürcüstan larisi 0,6244, Türkiyə lirəsi 0,0385, Türkmənistan manatı 0,4857, Qırğızıstan somu 0,0194 manata satılır.
100 Rusiya rublu 2,1356 manata, 100 Qazaxıstan təngəsi 0,3466 manata, 100 Özbəkistan somu 0,0140 manata dəyişdirilir.
Ermənistan dramının kursu rəsmən tənzimlənmir. Qeyri-rəsmi hesablama 100 dramın 0,4504 manata bərabər olduğunu göstərir.

Medianews.az на сайте Центрального банка рассмотрел курсы национальных валют близлежащих стран, а точнее, постсоветских государств и соседней Турции.
Евро, используемый в Эстонии, Латвии и Литве, 13 марта предлагается банкам по 1,9556 доллара.
Белорусскому рублю установлен курс 0,5961, молдавскому лею — 0,0981, украинской гривне — 0,0384 маната.
Грузинский лари продается за 0,6244, турецкая лира — за 0,0385, туркменский манат — за 0,4857, кыргызский сом — за 0,0194 маната.
100 российских рублей меняются на 2,1356 маната, 100 казахских тенге — на 0,3466 маната, 100 узбекских сумов — на 0,0140 маната.
Курс армянского драма официально не регулируется. Неофициальный расчет показывает, что 100 драмов равны 0,4504 маната.