Medianews.az xəbər verir ki, Leandro Andrade Ukraynanın “Polesye” klubuna transfer edilib.
Bu barədə klub məlumat yayıb. Bildirilib ki, Ukrayna klubunun təklifi və yarımmüdafiəçinin istəyi nəzərə alınaraq müsbət cavablandırılıb. Klublar arasında aparılan danışıqlar uğurla yekunlaşıb və tərəflər arasında razılıq əldə olunub.
Qeyd edək ki, kabo-verdeli futbolçu 2022-ci ilin yanvarından “Qarabağ”ın formasını geyinir. O, komandanın heyətində 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 və 2024-2025-ci illər mövsümlərində Azərbaycan çempionu olub, 2021-2022 və 2023-2024-cü illər mövsümlərində Azərbaycan kubokunu qazanıb.
“Qarabağ”ın 2023-2024-cü illər mövsümündə UEFA Avropa Liqasının 1/8 finalına, 2025-2026-cı illər mövsümündə UEFA Çempionlar Liqasının pley-offuna yüksəlməsində əməyi olan Andrade 2022-2023 və 2024-2025-ci illər mövsümlərində UEFA Avropa Liqasının əsas, 2021-2022 və 2022-2023-cü illər mövsümlərimdə UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələlərinin iştirakçısı olub.
Leandro “Qarabağ”da keçirdiyi ümumilikdə 213 matçda 60 qol vurub. O, “Qarabağ”da oynadığı müddətdə Avropa miqyaslı klub turnirlərinin tarixinə düşüb. Belə ki, əsas mərhələlərin üç fərqli matçının 1-ci dəqiqəsində qol sevinci yaşayan ilk və yeganə oyunçudur.
Onu da bildirək ki, L.Andrade “Qarabağ” klubunun ən bahalı oyunçusu idi. Onun transfer dəyəri 3,5 milyon avrodur.//Qafqazinfo

Another star footballer of "Qarabağ" has left the team.
The club has issued a statement regarding this. It was noted that the offer from the Ukrainian club and the midfielder's wish were taken into account and responded to positively. The negotiations between the clubs concluded successfully and an agreement was reached between the parties.
It should be noted that the Cape Verdean footballer has been wearing the "Qarabağ" jersey since January 2022. He became the Azerbaijani champion with the team in the 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024, and 2024-2025 seasons and won the Azerbaijani Cup in the 2021-2022 and 2023-2024 seasons.
Andrade, who contributed to "Qarabağ" reaching the UEFA Europa League Round of 16 in the 2023-2024 season and the UEFA Champions League play-offs in the 2025-2026 season, participated in the main rounds of the UEFA Europa League in the 2022-2023 and 2024-2025 seasons and in the UEFA Conference League play-off stages in the 2021-2022 and 2022-2023 seasons.
Leandro scored 60 goals in a total of 213 matches played for "Qarabağ". During his time at "Qarabağ", he made history in European club tournaments. Notably, he is the first and only player to score a goal within the first minute of three different matches in the main stages.
It should also be noted that L. Andrade was the most expensive player of "Qarabağ" club. His transfer value is 3.5 million euros.//Qafqazinfo