Medianews.az xəbər verir ki, Leandro Andrade Ukraynanın “Polesye” klubuna transfer edilib.
Bu barədə klub məlumat yayıb. Bildirilib ki, Ukrayna klubunun təklifi və yarımmüdafiəçinin istəyi nəzərə alınaraq müsbət cavablandırılıb. Klublar arasında aparılan danışıqlar uğurla yekunlaşıb və tərəflər arasında razılıq əldə olunub.
Qeyd edək ki, kabo-verdeli futbolçu 2022-ci ilin yanvarından “Qarabağ”ın formasını geyinir. O, komandanın heyətində 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 və 2024-2025-ci illər mövsümlərində Azərbaycan çempionu olub, 2021-2022 və 2023-2024-cü illər mövsümlərində Azərbaycan kubokunu qazanıb.
“Qarabağ”ın 2023-2024-cü illər mövsümündə UEFA Avropa Liqasının 1/8 finalına, 2025-2026-cı illər mövsümündə UEFA Çempionlar Liqasının pley-offuna yüksəlməsində əməyi olan Andrade 2022-2023 və 2024-2025-ci illər mövsümlərində UEFA Avropa Liqasının əsas, 2021-2022 və 2022-2023-cü illər mövsümlərimdə UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələlərinin iştirakçısı olub.
Leandro “Qarabağ”da keçirdiyi ümumilikdə 213 matçda 60 qol vurub. O, “Qarabağ”da oynadığı müddətdə Avropa miqyaslı klub turnirlərinin tarixinə düşüb. Belə ki, əsas mərhələlərin üç fərqli matçının 1-ci dəqiqəsində qol sevinci yaşayan ilk və yeganə oyunçudur.
Onu da bildirək ki, L.Andrade “Qarabağ” klubunun ən bahalı oyunçusu idi. Onun transfer dəyəri 3,5 milyon avrodur.//Qafqazinfo

Еще один звездный футболист «Карабаха» покинул команду.
Об этом сообщил клуб. Отмечается, что предложение украинского клуба и желание полузащитника были учтены и получили положительный ответ. Переговоры между клубами успешно завершились, и было достигнуто соглашение между сторонами.
Отметим, что кабовердианский футболист выступал за «Карабах» с января 2022 года. В составе команды он становился чемпионом Азербайджана в сезонах 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 и 2024-2025 годов, а также выигрывал Кубок Азербайджана в сезонах 2021-2022 и 2023-2024 годов.
Андраде, который внес вклад в выход «Карабаха» в 1/8 финала Лиги Европы УЕФА в сезоне 2023-2024 и в плей-офф Лиги чемпионов УЕФА в сезоне 2025-2026, принимал участие в основных этапах Лиги Европы УЕФА в сезонах 2022-2023 и 2024-2025, а также в плей-офф Лиги конференций УЕФА в сезонах 2021-2022 и 2022-2023.
Леандро забил 60 голов в общей сложности в 213 матчах за «Карабах». За время выступлений в «Карабахе» он вошел в историю европейских клубных турниров. Он стал первым и единственным игроком, который забивал гол на 1-й минуте трех разных матчей основных этапов.
Также сообщаем, что Л. Андраде был самым дорогим игроком клуба «Карабах». Его трансферная стоимость составляла 3,5 миллиона евро.//Qafqazinfo