Yalnız qəhvədən ibarət səhər yeməyi -
Qastroenteroloq Aleksandr Prikazçikov bildirib ki, yalnız qəhvədən ibarət səhər yeməyi sağlamlıq üçün faydalı deyil.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bu halda orqanizmə lazım olan qida maddələri daxil olmur, sadəcə “boş kalori” qəbul edilir. Əgər qəhvə şirniyyat və ya un məmulatı ilə içilirsə, bu artıq çəkiyə səbəb ola bilər.
Mütəxəssis vurğulayıb ki, əvvəlcə qəhvə içmək olar, lakin sonra mütləq tam səhər yeməyi qəbul edilməlidir. O, “qəhvəni acqarına içmək olmaz” fikrini isə mif adlandırıb.

Завтрак, состоящий только из кофе -
Гастроэнтеролог Александр Приказчиков заявил, что завтрак, состоящий только из кофе, не полезен для здоровья.
Medianews.az сообщает, что, по его словам, в этом случае в организм не поступают необходимые питательные вещества, а принимаются лишь «пустые калории». Если кофе употребляется с кондитерскими изделиями или мучными продуктами, это может привести к увеличению веса.
Специалист отметил, что сначала можно выпить кофе, но потом обязательно нужно принять полноценный завтрак. Он назвал мнение «нельзя пить кофе на голодный желудок» мифом.