Yalnız qəhvədən ibarət səhər yeməyi -
Qastroenteroloq Aleksandr Prikazçikov bildirib ki, yalnız qəhvədən ibarət səhər yeməyi sağlamlıq üçün faydalı deyil.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bu halda orqanizmə lazım olan qida maddələri daxil olmur, sadəcə “boş kalori” qəbul edilir. Əgər qəhvə şirniyyat və ya un məmulatı ilə içilirsə, bu artıq çəkiyə səbəb ola bilər.
Mütəxəssis vurğulayıb ki, əvvəlcə qəhvə içmək olar, lakin sonra mütləq tam səhər yeməyi qəbul edilməlidir. O, “qəhvəni acqarına içmək olmaz” fikrini isə mif adlandırıb.

Breakfast consisting only of coffee -
Gastroenterologist Aleksandr Prikazchikov stated that a breakfast consisting only of coffee is not beneficial for health.
Medianews.az reports that according to him, in this case, the body does not receive the necessary nutrients; only "empty calories" are consumed. If coffee is consumed with sweets or pastries, this can lead to weight gain.
The specialist emphasized that coffee can be drunk first, but a full breakfast must be consumed afterward. He called the idea that "coffee should not be drunk on an empty stomach" a myth.