“Xaç atası”nın Tom Hegeni dünyasını dəyişdi -
Əfsanəvi “Xaç atası” filmində Tom Hegen rolu ilə yadda qalan və Oskar mükafatı sahibi olan amerikalı aktyor Robert Duvol 95 yaşında dünyasını dəyişib.
Medianews.az xəbər verir ki, o, həmçinin “Apokalipsis indi” filmində Albay Bill Kilgore obrazı ilə tanınıb.
Nüfuzlu kino xadimi Robert Duvol 70 ildən artıq karyerası ərzində bir çox dəyərli layihələrdə iştirak edib. Onun vəfatı Hollivud və kino ictimaiyyətində böyük üzüntü yaradıb.
Aktyorun həyat yoldaşı Luçiana Duvall sosial media hesabında paylaşdığı mesajla xəbəri təsdiqləyib: “Dünya üçün o bir Oscar mükafatı sahibi aktyor, rejissor idi. Mənim üçün isə hər şey idi”.

Умер Том Хеген из "Крестного отца" -
Легендарный американский актер Роберт Дювалл, запомнившийся ролью Тома Хэгена в фильме «Крёстный отец» и обладатель премии Оскар, скончался в возрасте 95 лет.
По сообщению Medianews.az, он также известен ролью полковника Билла Килгора в фильме «Апокалипсис сегодня».
Авторитетный кинематографист Роберт Дювалл за свою карьеру длиной более 70 лет участвовал во многих значимых проектах. Его смерть стала большой утратой для Голливуда и кинообщественности.
Жена актера Лучиана Дювалл подтвердил новость в сообщении в социальных сетях: «Для мира он был актером и режиссёром, обладателем Оскара. Для меня он был всем».