Ukraynada müdafiə naziri postuna daxili işlər naziri İqor Klimenkonun təyin olunacağı gözlənilir.
Onun sözlərinə görə, Klimenko hazırkı müdafiə naziri Mixail Fedorovu əvəz edəcək və bu vəzifəyə təyin olunmaq üçün kifayət qədər siyasi dəstəyə malikdir.
Bildirilib ki, Fedorov müdafiə sahəsində rəqəmsal texnologiyalar və PUA-ların inkişafını təşviq etsə də, vəd etdiyi səfərbərlik islahatını həyata keçirə bilməyib.
Qeyd edək ki, Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski hökumətdə genişmiqyaslı kadr dəyişiklikləri planlaşdırır. Nazirlər Kabinetinin istefası məsələsinə iyulun 14-də Ali Radada baxılacağı, yeni nazirlərin isə iyulun 16-da təyin ediləcəyi gözlənilir./axar.az

Ожидается, что на пост министра обороны Украины будет назначен министр внутренних дел Игорь Клименко.
Об этом заявила депутат Верховной Рады Ольга Василевская-Смагляк.
По её словам, Клименко заменит нынешнего министра обороны Михаила Федорова и имеет достаточно политической поддержки для назначения на эту должность.
Отмечается, что хотя Федоров и продвигал развитие цифровых технологий и беспилотников в сфере обороны, он не смог реализовать обещанную реформу мобилизации.
Отметим, что Президент Украины Владимир Зеленский планирует масштабные кадровые изменения в правительстве. Вопрос об отставке Кабинета Министров будет рассмотрен в Верховной Раде 14 июля, а новые министры ожидаются к назначению 16 июля./axar.az