Türkiyədə uçuşlar ləğv edildi, məktəblər bağlandı
Türkiyədə əlverişsiz hava şəraiti gündəlik həyata mənfi təsir göstərib. Güclü qar və soyuq hava səbəbilə bir sıra vilayətlərdə təhsil müvəqqəti dayandırılıb, uçuşlarda isə ləğvlər qeydə alınıb.
Milli.Az xəbər verir ki, İstanbulda sabah gözlənilən əlverişsiz hava şəraiti ilə əlaqədar şəhər üzrə bütün təhsil müəssisələrində dərslər bir günlüyə dayandırılıb.
Bildirilir ki, təhlükəsizlik və nəqliyyatla bağlı risklər nəzərə alınaraq bu qərar qəbul olunub.
Mövcud hava şəraiti aviasiya sektoruna da təsir edib. Türk Hava Yolları (THY) təhlükəsizlik tədbirləri çərçivəsində 54 reysin ləğv edildiyini bildirib.
Səlahiyyətli qurumlar vətəndaşlara hava şəraitini nəzərə alaraq ehtiyatlı olmalarını və rəsmi açıqlamaları izləmələrini tövsiyə edir.

Flights were canceled in Turkey, schools were closed.
Adverse weather conditions in Turkey have negatively affected daily life. Due to heavy snow and cold weather, education has been temporarily suspended in several provinces, and cancellations have been recorded in flights.
According to Milli.Az, due to the expected adverse weather conditions in Istanbul tomorrow, lessons have been suspended for one day in all educational institutions across the city.
It is reported that this decision was made taking into account safety and transportation-related risks.
The current weather conditions have also affected the aviation sector. Turkish Airlines (THY) stated that 54 flights have been canceled within the scope of safety measures.
Authorized bodies advise citizens to be cautious considering the weather conditions and to follow official announcements.