Türkiyədə məktəb hücumunun pərdəarxası –
Kahramanmaraş şəhərində məktəbə silahlı hücumdan sağ çıxan 5-ci sinif şagirdi Fatma İkra Çam hadisə anında yaşadıqlarını bölüşüb.
Medianews.az bu barədə Haberler.com-a istinadən xəbər verir.
Şagird bildirib ki, hücum edən şəxs sinfə daxil olaraq ingiliscə “qaçışınız yoxdur” deyib və dərhal atəş açmağa başlayıb.
Hadisə zamanı partanın altında gizlənən şagird bildirib ki, sinif yoldaşı onun qarşısına keçərək onu güllələrdən qoruyub. Daha sonra sinifdən çıxan hücumçudan xilas olmaq üçün pəncərədən atılıb və ayağından xəsarət alıb.
Müalicə olunduqdan sonra evə buraxılan şagird hadisənin ona ciddi psixoloji təsir göstərdiyini deyib: “Qorxudan nə evə, nə də məktəbə getmək istəyirəm. Dediyi sözlər hələ də yuxularıma girir”.
Şagird həmçinin xəstəxanada müəlliminin və iki sinif yoldaşının – Belinay Nur Boyraz və Kerem Erdem Güngörün həyatını itirdiyini öyrəndiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, müəllimi şagirdlər tərəfindən çox sevilən, dərsi aydın izah edən bir pedaqoq olub.

Пятиклассница Фатма Икра Чам из города Кахраманмараш, пережившая вооружённое нападение в школе, поделилась произошедшим в момент инцидента.
Medianews.az сообщает об этом со ссылкой на Haberler.com.
Ученица заявила, что нападавший вошёл в класс и на английском сказал «у вас нет выхода», после чего сразу начал стрелять.
Во время происшествия, прячась под партой, ученица рассказала, что её одноклассник встал перед ней, защищая от пуль. Позже, чтобы спастись от нападавшего, который вышел из класса, она выпрыгнула из окна и получила травму ноги.
После лечения девушка, отпущенная домой, призналась, что событие серьёзно повлияло на её психологическое состояние: «От страха я не хочу ни домой, ни в школу. Его слова до сих пор вторгаются в мои сны».
Ученица также сообщила, что узнала в больнице о смерти своего учителя и двух одноклассников – Белинай Нур Бойраз и Керем Эрдэм Гюнгёр. По её словам, учитель был очень любим учащимися и объяснял уроки понятно.