Türkiyədə məktəb hücumunun pərdəarxası –
Kahramanmaraş şəhərində məktəbə silahlı hücumdan sağ çıxan 5-ci sinif şagirdi Fatma İkra Çam hadisə anında yaşadıqlarını bölüşüb.
Medianews.az bu barədə Haberler.com-a istinadən xəbər verir.
Şagird bildirib ki, hücum edən şəxs sinfə daxil olaraq ingiliscə “qaçışınız yoxdur” deyib və dərhal atəş açmağa başlayıb.
Hadisə zamanı partanın altında gizlənən şagird bildirib ki, sinif yoldaşı onun qarşısına keçərək onu güllələrdən qoruyub. Daha sonra sinifdən çıxan hücumçudan xilas olmaq üçün pəncərədən atılıb və ayağından xəsarət alıb.
Müalicə olunduqdan sonra evə buraxılan şagird hadisənin ona ciddi psixoloji təsir göstərdiyini deyib: “Qorxudan nə evə, nə də məktəbə getmək istəyirəm. Dediyi sözlər hələ də yuxularıma girir”.
Şagird həmçinin xəstəxanada müəlliminin və iki sinif yoldaşının – Belinay Nur Boyraz və Kerem Erdem Güngörün həyatını itirdiyini öyrəndiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, müəllimi şagirdlər tərəfindən çox sevilən, dərsi aydın izah edən bir pedaqoq olub.

Fatma İkra Çam, a 5th-grade student who survived the armed attack at a school in Kahramanmaraş city, shared what she experienced during the incident.
Medianews.az reports this via Haberler.com.
The student stated that the attacker entered the classroom and said in English, "You have no escape," then immediately started shooting.
The student, who was hiding under a desk during the incident, said that a classmate stood in front of her to protect her from the bullets. Then, to escape from the attacker who left the classroom, she jumped out of a window and was injured in her leg.
After being treated and discharged, the student said the incident had a serious psychological impact on her: "I am afraid to go to either home or school. The words he said still appear in my dreams."
The student also said that she learned her teacher and two classmates—Belinay Nur Boyraz and Kerem Erdem Güngör—lost their lives in the hospital. According to her, her teacher was a pedagogue very much loved by the students and explained the lessons clearly.
Recall that as a result of the attack, 9 people, including 1 teacher, were killed and 13 were injured.