İstanbulun Böyükada ərazisində çimərlikdə yerləşən restoranda başlayan yanğın qısa müddətdə yaxınlıqdakı meşəlik sahəyə yayılıb.
Medianews.az Türkiyə mediasına istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı 4 nəfərin müxtəlif dərəcəli xəsarətlər aldığı bildirilir.
Zərər çəkənlərə ilkin tibbi yardım göstərildikdən xəstəxanaya aparılıblar.
Viranbağ ərazisində baş verən yanğın barədə məlumat daxil olduqdan sonra hadisə yerinə yanğınsöndürənlər, polis və təcili tibbi yardım cəlb olunub. Alovun söndürülməsinə yanğınsöndürmə helikopteri də havadan dəstək verib.
Yanğın havadan və qurudan aparılan əməliyyat nəticəsində tam söndürülüb. Hazırda ərazidə soyutma işləri davam etdirilir.
Türkiyənin Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyi də yanğının söndürülməsi işlərinə dəstək məqsədilə Sahil Təhlükəsizliyi Baş İdarəsinə məxsus "Nene Hatun" təcili müdaxilə gəmisi və KEGM-4 sürətli xilasetmə qayığının hadisə rayonuna göndərildiyini açıqlayıb. Bildirilib ki, aidiyyəti qurumlarla koordinasiyalı şəkildə əməliyyat davam etdirilir.

A fire that started in a restaurant located on the beach area of Büyükada in Istanbul quickly spread to the nearby forested area.
Medianews.az reports, citing Turkish media, that 4 people suffered various degrees of injuries during the incident.
The injured were given initial medical aid and then taken to the hospital.
After the report of the fire in the Viranbağ area, firefighters, police, and emergency medical services were deployed to the scene. A firefighting helicopter also provided aerial support to extinguish the flames.
The fire was completely extinguished as a result of operations carried out from the air and on the ground. Cooling efforts are currently ongoing in the area.
Turkey's Ministry of Transport and Infrastructure also announced that the "Nene Hatun" emergency intervention ship and the KEGM-4 fast rescue boat, belonging to the Coastal Safety General Directorate, were sent to the incident area to support firefighting efforts. It was stated that the operation continues in coordination with the relevant authorities.