İstanbulun Böyükada ərazisində çimərlikdə yerləşən restoranda başlayan yanğın qısa müddətdə yaxınlıqdakı meşəlik sahəyə yayılıb.
Medianews.az Türkiyə mediasına istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı 4 nəfərin müxtəlif dərəcəli xəsarətlər aldığı bildirilir.
Zərər çəkənlərə ilkin tibbi yardım göstərildikdən xəstəxanaya aparılıblar.
Viranbağ ərazisində baş verən yanğın barədə məlumat daxil olduqdan sonra hadisə yerinə yanğınsöndürənlər, polis və təcili tibbi yardım cəlb olunub. Alovun söndürülməsinə yanğınsöndürmə helikopteri də havadan dəstək verib.
Yanğın havadan və qurudan aparılan əməliyyat nəticəsində tam söndürülüb. Hazırda ərazidə soyutma işləri davam etdirilir.
Türkiyənin Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyi də yanğının söndürülməsi işlərinə dəstək məqsədilə Sahil Təhlükəsizliyi Baş İdarəsinə məxsus "Nene Hatun" təcili müdaxilə gəmisi və KEGM-4 sürətli xilasetmə qayığının hadisə rayonuna göndərildiyini açıqlayıb. Bildirilib ki, aidiyyəti qurumlarla koordinasiyalı şəkildə əməliyyat davam etdirilir.

Пожар, начавшийся в ресторане на пляже в районе Бююканы Стамбула, вскоре перекинулся на близлежащую лесную территорию.
Medianews.az со ссылкой на турецкие СМИ сообщает, что в результате инцидента пострадали 4 человека с разной степенью травм.
Пострадавшим была оказана первая медицинская помощь, после чего их доставили в больницу.
После поступления информации о пожаре в районе Виранбаг на место происшествия были направлены пожарные, полиция и бригады скорой помощи. Для тушения огня также привлекался пожарный вертолет, поддерживавший действия с воздуха.
Благодаря операциям с воздуха и с земли пожар был полностью ликвидирован. В настоящее время на месте инцидента продолжаются работы по охлаждению.
Министерство транспорта и инфраструктуры Турции также объявило о направлении в район происшествия для поддержки работ по тушению пожара аварийного судна "Нене Хатун" и скоростного спасательного катера KEGM-4, принадлежащих Главному управлению береговой охраны. Сообщается, что операция проводится в координации с соответствующими органами.