TƏCİLİ: Türkiyədə daha bir məktəbə silahlı hücum -
Türkiyənin Diyarbəkir vilayətində məktəb yaxınlığında baş verən silahlı hadisə ciddi təşvişə səbəb olub.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Yenişehir rayonunun Fabrika məhəlləsində, orta məktəb və uşaq bağçasının yerləşdiyi ərazidə qeydə alınıb.
Naməlum şəxs ətrafdakı obyektlərə və məktəb istiqamətinə dəfələrlə atəş açıb. Silah səsləri sakinlər arasında panika yaradıb, şagirdlər və valideynlər qorxu içində ərazidən uzaqlaşmağa çalışıblar.
Məlumat daxil olduqdan sonra hadisə yerinə çoxsaylı polis qüvvələri cəlb olunub. Hüquq-mühafizə orqanlarının operativ müdaxiləsi nəticəsində silahlı şəxs qısa müddətdə zərərsizləşdirilərək saxlanılıb.
Hadisə şahidi Yunus Gençer bildirib ki, hücum edən şəxs əvvəlcə mağazalara, daha sonra məktəbə tərəf atəş açıb. Onun sözlərinə görə, hücumçu nasoslu ov tüfəngindən istifadə edib və insanlar canlarını qurtarmaq üçün qaçmağa məcbur olublar.

В Турции еще одна школа
В провинции Диарбакыр в Турции произошёл вооружённый инцидент рядом со школой, вызвавший серьёзное беспокойство.
Medianews.az сообщает, что инцидент зафиксирован в районе Йенишехир, в квартале Фабрика, в районе, где расположены средняя школа и детский сад.
Неизвестный многократно открыл огонь по расположенным поблизости объектам и в сторону школы. Звуки выстрелов вызвали панику среди жителей, учащиеся и их родители в страхе пытались покинуть территорию.
После поступления информации на место происшествия были направлены многочисленные силы полиции. В результате оперативного вмешательства правоохранительных органов вооружённое лицо было быстро нейтрализовано и задержано.
Очевидец происшествия Юнус Генчер сообщил, что нападающий сначала стрелял по магазинам, а затем в сторону школы. По его словам, нападающий использовал помповое охотничье ружьё, и люди были вынуждены убегать, чтобы спастись.