Türkiyə millisi belə yola salındı–
Medianews.az xəbər verir ki, Türkiyə milli komandası 2026-cı il dünya çempionatına yola düşərkən azarkeşlər tərəfindən möhtəşəm şəkildə yola salınıb.
Sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülərdə minlərlə avtomobildən ibarət nəhəng kortejin İstanbulda Yavuz Sultan Səlim körpüsü üzərindən hərəkət etdiyi əks olunub. Azarkeşlər Türkiyə bayraqları, siqnallar və marşlarla milli komandaya dəstək nümayiş etdiriblər.
Futbolçuları daşıyan kortej hava limanına qədər müşayiət olunub. Yolda yaranan coşqulu atmosfer sosial mediada böyük marağa səbəb olub.
Qeyd edək ki, Türkiyə yığması 2026-cı il dünya çempionatında uğurlu çıxış etmək və əsas kubok uğrunda mübarizə aparmaq niyyətindədir.

Проводы сборной Турции на чемпионат мира запомнились великолепным кортежем.
Как сообщает Medianews.az, турецкая национальная команда была великолепно провожена болельщиками перед отправлением на чемпионат мира 2026 года.
В распространённых в социальных сетях кадрах показано, как огромный кортеж, состоящий из тысяч автомобилей, движется по мосту Явуз Султан Селим в Стамбуле. Болельщики поддерживали национальную команду, размахивая турецкими флагами, сигналя и исполняя марши.
Кортеж, везущий футболистов, сопровождался до аэропорта. Воодушевлённая атмосфера в пути вызвала большой интерес в социальных сетях.
Отметим, что сборная Турции намерена показать успешное выступление на чемпионате мира 2026 года и бороться за главный кубок.