Trampın boynundakı qızartı müzakirə yaratdı –
ABŞ Prezidenti Donald Trumpın Ağ evdə keçirilən mərasim zamanı boynunda görünən qızartı ictimaiyyətdə onun səhhəti ilə bağlı müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı prezidentin həkimi Şon Barbabella açıqlama verib.
O bildirib ki, qızartı Trampın profilaktik dəri baxımı məqsədilə istifadə etdiyi kremdən qaynaqlanır. Onun sözlərinə görə, prezident boynunun sağ tərəfində müntəzəm olaraq həmin kremdən istifadə edir və müalicə bir həftə davam edəcək. Qızartının isə bir neçə həftə qalacağı gözlənilir. Krem və müalicənin səbəbi barədə əlavə məlumat verilməyib.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Trampın əlində görünən göyərmələr də sağlamlığı ilə bağlı suallar doğurmuşdu. Ağ evin mətbuat katibi Karolin Levitt göyərmələrin intensiv iş qrafiki və tez-tez əl sıxması ilə bağlı olduğunu bildirmişdi.
Tramp isə açıqlamasında aspirin qəbul etdiyi üçün belə göyərmələrin yarandığını, bunun dərmanın yan təsirlərindən biri olduğunu demişdi.

Покраснение на шее Трампа вызвало обсуждение –
Покраснение на шее президента США Дональда Трампа во время церемонии в Белом доме вызвало общественные обсуждения его здоровья.
Сообщает Medianews.az, по этому поводу комментарий дал врач президента Шон Барбабелла.
Он заявил, что покраснение вызвано кремом, который Трамп использует в профилактических целях для ухода за кожей. По его словам, президент регулярно применяет этот крем на правой стороне шеи, и лечение продлится одну неделю. Ожидается, что покраснение сохранится несколько недель. Дополнительной информации о креме и лечении не предоставлено.
Отметим, что ранее синяки на руках Трампа также вызвали вопросы о его здоровье. Пресс-секретарь Белого дома Кэролин Левитт объяснила, что синяки связаны с интенсивным графиком работы и частыми рукопожатиями.
Сам Трамп в своем заявлении сказал, что такие синяки появляются из-за приема аспирина, что является одним из побочных эффектов лекарства.