Trampın boynundakı qızartı müzakirə yaratdı –
ABŞ Prezidenti Donald Trumpın Ağ evdə keçirilən mərasim zamanı boynunda görünən qızartı ictimaiyyətdə onun səhhəti ilə bağlı müzakirələrə səbəb olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı prezidentin həkimi Şon Barbabella açıqlama verib.
O bildirib ki, qızartı Trampın profilaktik dəri baxımı məqsədilə istifadə etdiyi kremdən qaynaqlanır. Onun sözlərinə görə, prezident boynunun sağ tərəfində müntəzəm olaraq həmin kremdən istifadə edir və müalicə bir həftə davam edəcək. Qızartının isə bir neçə həftə qalacağı gözlənilir. Krem və müalicənin səbəbi barədə əlavə məlumat verilməyib.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Trampın əlində görünən göyərmələr də sağlamlığı ilə bağlı suallar doğurmuşdu. Ağ evin mətbuat katibi Karolin Levitt göyərmələrin intensiv iş qrafiki və tez-tez əl sıxması ilə bağlı olduğunu bildirmişdi.
Tramp isə açıqlamasında aspirin qəbul etdiyi üçün belə göyərmələrin yarandığını, bunun dərmanın yan təsirlərindən biri olduğunu demişdi.

The redness on Trump's neck sparked a discussion –
The redness seen on the neck of US President Donald Trump during a ceremony held at the White House has sparked public discussions about his health.
According to Medianews.az, the president's doctor Sean Barbabella has made a statement regarding this.
He stated that the redness is caused by a cream Trump uses for preventive skin care. According to him, the president regularly uses this cream on the right side of his neck and the treatment will last for a week. The redness is expected to remain for several weeks. No additional information was provided about the cream and the treatment.
It should be noted that previously the bruises seen on Trump's hand had also raised questions about his health. White House press secretary Caroline Levitt had stated that the bruises were due to intensive work schedule and frequent handshaking.
Trump, however, explained that such bruises appeared because he was taking aspirin, and that this was one of the side effects of the medication.