Trampdan sərt reaksiya –
ABŞ prezidenti Donald Tramp jurnalistin Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının şam yeməyində baş verən silahlı insidentlə bağlı sualına sərt reaksiya verib.
Medianews.az xəbər verir ki, jurnalist hücumda şübhəli bilinən şəxsin yazdığı məktub barədə soruşub. Tramp isə belə materialların mediada ictimai şəkildə müzakirəsini yolverilməz adlandırıb və məktubdakı iddialarla əlaqəsinin olmadığını bildirib.
Hadisə ilə bağlı məlumata görə, atəşi Kaliforniya sakini, 31 yaşlı Koul Tomas Allen açıb. O, saxlanılıb, prezident və administrasiya üzvləri xəsarət almayıb.
Fakt üzrə araşdırma davam edir, hüquq-mühafizə orqanları hadisənin motivlərini və mümkün əlaqələri araşdırır.

Harsh reaction from Trump –
US President Donald Trump reacted harshly to a journalist's question regarding the armed incident that took place at the White House Correspondents' Association dinner.
Medianews.az reports that when the journalist asked about the letter written by the suspect in the attack, Trump called the public discussion of such materials in the media unacceptable and stated that he has no connection to the claims in the letter.
According to information about the incident, the shots were fired by a 31-year-old resident of California. He has been detained, and the president and administration members were not injured.
The investigation is ongoing; law enforcement agencies are examining the motives of the incident and possible connections.