Trampdan sərt reaksiya –
ABŞ prezidenti Donald Tramp jurnalistin Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının şam yeməyində baş verən silahlı insidentlə bağlı sualına sərt reaksiya verib.
Medianews.az xəbər verir ki, jurnalist hücumda şübhəli bilinən şəxsin yazdığı məktub barədə soruşub. Tramp isə belə materialların mediada ictimai şəkildə müzakirəsini yolverilməz adlandırıb və məktubdakı iddialarla əlaqəsinin olmadığını bildirib.
Hadisə ilə bağlı məlumata görə, atəşi Kaliforniya sakini, 31 yaşlı Koul Tomas Allen açıb. O, saxlanılıb, prezident və administrasiya üzvləri xəsarət almayıb.
Fakt üzrə araşdırma davam edir, hüquq-mühafizə orqanları hadisənin motivlərini və mümkün əlaqələri araşdırır.

Жесткая реакция Трампа –
Президент США Дональд Трамп резко отреагировал на вопрос журналиста  об инциденте с вооружённым нападением на ужине Ассоциации кореспондентов Белого дома.
Medianews.az сообщает, что когда журналист спросил о письме, написанном подозреваемым в нападении, Трамп заявил, что общественное обсуждение таких материалов в СМИ недопустимо и отметил, что не связан с утверждениями, содержащимися в письме.
По имеющейся информации, выстрелы произвёл житель Калифорнии, 31-летний мужчина. Он был задержан, президент и члены администрации не пострадали.
Расследование по факту продолжается, правоохранительные органы изучают мотивы инцидента и возможные связи.