Trampdan NATO Zirvəsi öncəsi Corca Meloniyə növbəti atmaca -
ABŞ Prezidenti Donald Tramp ilə İtaliyanın Baş naziri Ciorcia Meloni arasında söz savaşı səngimək bilmir.
Medianews.az xəbər verir ki, Ankarada keçiriləcək NATO Zirvəsi ərəfəsində Donald Tramp sosial şəbəkə hesabında Ciorcia Meloni ilə əl sıxdığı fotonu paylaşaraq, "Uzaqlaşdırma qərarı lazımdır" sözlərini yazıb.
Bu paylaşım son həftələr iki lider arasında davam edən qarşılıqlı ittihamların növbəti mərhələsi kimi qiymətləndirilir.
Qalmaqal iyunun 19-da Trampın İtaliyanın La7 televiziya kanalına verdiyi müsahibədən sonra başlayıb. ABŞ prezidenti Fransada keçirilən Böyük Yeddilik (G7) Zirvəsinə toxunaraq, Ciorcia Meloninin onunla şəkil çəkdirmək üçün israr etdiyini iddia edib.
"Mənimlə şəkil çəkdirmək üçün yalvarırdı. Əslində razılaşmayacaqdım, sadəcə ona yazığım gəldi", – deyə Tramp bildirib.
Ciorcia Meloni isə həmin gün sosial şəbəkə hesabında bu sözlərə cavab verərək, "Bir məsələ unudulmamalıdır: nə mən, nə də İtaliya heç vaxt kiməsə yalvarmır", – deyə vurğulayıb.

Словесная война между президентом США Дональдом Трампом и премьер-министром Италии Джорджией Мелони не утихает.
Medianews.az сообщает, что накануне саммита НАТО, который пройдет в Анкаре, Дональд Трамп в своем аккаунте в социальной сети поделился фотографией, на которой он пожимает руку Джорджии Мелони, подписав её словами: «Нужны меры дистанцирования».
Этот пост оценивается как очередной этап взаимных обвинений между двумя лидерами, продолжающихся последние недели.
Скандал начался после интервью Трампа, данного 19 июня итальянскому телеканалу La7. Президент США прокомментировал саммит Большой семёрки (G7), проходивший во Франции, утверждая, что Джорджия Мелони настаивала на фотографии с ним.
«Она умоляла меня сфотографироваться с ней. На самом деле я бы не согласился, просто мне стало её жалко», — заявил Трамп.
Джорджия Мелони в тот же день ответила на эти слова в своем аккаунте в социальной сети, подчеркнув: «Нельзя забывать одно: ни я, ни Италия никогда никого не умоляли».