Norveç şahzadəsi İnqrid Aleksandra futbol üzrə dünya çempionatının 1/8 finalında Braziliyanı məğlub edərək dörddəbir finala yüksələn milli komandanın paltardəyişmə otağına baş çəkib.
Medianews.az xəbər verir ki, Norveç Braziliyanı 2:1 hesabı ilə məğlub edərək tarixində ilk dəfə dünya çempionatının dörddəbir finalına vəsiqə qazanıb.
Komandanın qələbəsində əsas pay sahibi ulduz hücumçu Erlinq Haaland olub. O, ikinci hissədə vurduğu iki qolla Norveçə tarixi qələbə qazandırıb.
Oyundan sonra şahzadə İnqrid Aleksandra və şahzadə Sverre Maqnus paltardəyişmə otağına gələrək futbolçuları bir-bir təbrik ediblər. Kadrlarda kral ailəsinin üzvlərinin oyunçularla əl sıxdığı, Haalandı qucaqlayaraq ona xüsusi təşəkkür etdiyi görünür.
Norveç və digər xarici media orqanlarının yaydığı görüntülər qısa müddətdə sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub.

Норвежская принцесса Ингрид Александра посетила раздевалку национальной сборной, которая в 1/8 финала чемпионата мира по футболу обыграла Бразилию и вышла в четвертьфинал.
Medianews.az сообщает, что Норвегия победила Бразилию со счетом 2:1 и впервые в своей истории вышла в четвертьфинал чемпионата мира.
Основным авторитетом в победе команды стал звездный нападающий Эрлинг Холанд. Он забил два гола во втором тайме, принесшие Норвегии историческую победу.
После матча принцесса Ингрид Александра и принц Свэрре Магнус пришли в раздевалку, чтобы поздравить футболистов поодиночке. На кадрах видно, как члены королевской семьи пожимают руки игрокам, обнимают Холанда и выражают ему особую благодарность.
Опубликованные Норвегией и другими иностранными СМИ кадры за короткое время вызвали широкую дискуссию в социальных сетях.