Tramp İranda öldürülən gəncin qohumuna başsağlığı məktubu göndərib -
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Los-Anceles şəhərində yaşayan İran əsilli amerikalı Məcid Moqadasi 17 yaşlı qohumu Ərfan Fərəcinin öldürülməsi ilə bağlı ABŞ rəhbəri Donald Trampdan şəxsi başsağlığı məktubu alıb.
Bu barədə "New York Post" nəşri məlumat yayıb. Moqadasinin sözlərinə görə, Ərfan yanvar ayının 8-də İranda baş tutan anti-hökumət nümayişləri zamanı qətlə yetirilib.
"Prezident Trampın məktubunu alanda çox təsirləndim. Hiss etdim ki, qohumumun səsi nəhayət ki, eşidildi", - deyə o bildirib.
Tramp məktubunda bəyan edib ki, onun administrasiyası ayətullahın və onun rejiminin məhkəmə qarşısına çıxarılması üçün bütün səyləri göstərir. O, həmçinin İran xalqının azadlıq və demokratiya uğrunda mübarizəsini dəstəkləyəcəyinə söz verib.
Qeyd edək ki, Moqadasi faciədən iki gün sonra Ağ Evə müraciət edib və artıq yanvarın 13-də ona rəsmi cavab göndərilib./oxu.az

Иранско-американец Маджид Могадаси, проживающий в Лос-Анджелесе, США, получил личное соболезнование от президента США Дональда Трампа в связи с убийством его 17-летнего родственника Эрфана Ферези.
Об этом сообщает издание "New York Post". По словам Могадаси, Эрфан был убит 8 января во время антиправительственных демонстраций в Иране.
"Когда я получил письмо от президента Трампа, я был очень тронут. Я почувствовал, что голос моего родственника наконец-то был услышан", — сказал он.
В письме Трамп заявил, что его администрация прилагает все усилия, чтобы привлечь аятоллу и его режим к ответственности. Он также пообещал поддерживать борьбу иранского народа за свободу и демократию.
Отметим, что Могадаси обратился в Белый дом через два дня после трагедии, и уже 13 января получил официальный ответ./oxu.az