Tramp İranda öldürülən gəncin qohumuna başsağlığı məktubu göndərib -
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Los-Anceles şəhərində yaşayan İran əsilli amerikalı Məcid Moqadasi 17 yaşlı qohumu Ərfan Fərəcinin öldürülməsi ilə bağlı ABŞ rəhbəri Donald Trampdan şəxsi başsağlığı məktubu alıb.
Bu barədə "New York Post" nəşri məlumat yayıb. Moqadasinin sözlərinə görə, Ərfan yanvar ayının 8-də İranda baş tutan anti-hökumət nümayişləri zamanı qətlə yetirilib.
"Prezident Trampın məktubunu alanda çox təsirləndim. Hiss etdim ki, qohumumun səsi nəhayət ki, eşidildi", - deyə o bildirib.
Tramp məktubunda bəyan edib ki, onun administrasiyası ayətullahın və onun rejiminin məhkəmə qarşısına çıxarılması üçün bütün səyləri göstərir. O, həmçinin İran xalqının azadlıq və demokratiya uğrunda mübarizəsini dəstəkləyəcəyinə söz verib.
Qeyd edək ki, Moqadasi faciədən iki gün sonra Ağ Evə müraciət edib və artıq yanvarın 13-də ona rəsmi cavab göndərilib./oxu.az

Majid Moqadasi, an Iranian-American living in Los Angeles, United States, has received a personal condolence letter from US President Donald Trump regarding the killing of his 17-year-old relative Arfan Fereji.
The information was published by the "New York Post." According to Moqadasi, Arfan was killed during anti-government protests in Iran on January 8.
"I was very moved when I received President Trump's letter. I felt that my relative's voice was finally heard," he said.
In the letter, Trump stated that his administration is making every effort to bring the ayatollah and his regime to justice. He also promised to support the Iranian people's struggle for freedom and democracy.
It should be noted that Moqadasi appealed to the White House two days after the tragedy and received an official response on January 13./oxu.az