Tramp bu halda İrana qarşı sanksiyaların ləğvinə
ABŞ prezidenti Donald Tramp yeni rəhbərlik özünü praqmatik tərəfdaş kimi göstərərsə, İrana qarşı sanksiyaların qaldırılmasına açıqdır.
Medianews.az xəbər verir ki, "The New York Times" qəzeti Donald Trampın sitatını dərc edib.
Eyni zamanda qəzetdə qeyd olunub ki, o, ABŞ-nin hazırkı İran hakimiyyətini devirməyə çalışanları hər hansı bir şəkildə dəstəkləyib-dəstəkləmədiyini açıqlamaqdan imtina edib.
Nəşr Trampın sözlərini sitat gətirib: "Mən bu və ya digər şəkildə öhdəlik götürmürəm; hələ tezdir. Bizim görüləsi işlərimiz var və biz bunu çox yaxşı etmişik. Deyərdim ki, biz qrafikdən xeyli irəlidəyik".
Xatırladaq ki, fevralın 28-də ABŞ və İsrail İrana qarşı hərbi əməliyyata başlayıblar. Tehran da daxil olmaqla, İranın böyük şəhərləri vurulub. İran Silahlı Qüvvələrinin elit bölməsi olan İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (İİKK) genişmiqyaslı cavab əməliyyatı elan edib. ABŞ-İsrail birgə hücumunda İranın Ali Lideri Əli Xamenei və İslam Respublikasının bəzi digər əsas liderləri öldürülüb və ölkə 40 günlük matəm elan edib.\BAKU.WS

Trump in this case [is opposed to] the lifting of sanctions against Iran.
If the new US leadership presents itself as a pragmatic partner, it is open to lifting the sanctions against Iran.
Medianews.az reports that "The New York Times" newspaper published a quote from Donald Trump.
At the same time, the newspaper noted that he refused to clarify whether he supports those trying to overthrow the current Iranian regime in any way.
The publication quoted Trump's words: "I do not take any commitments in one way or another; it is still early. We have things to do and we have done this very well. I would say that we are well ahead of schedule."
It is worth recalling that on February 28, the US and Israel launched a military operation against Iran. Large Iranian cities, including Tehran, were hit. The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC), the elite unit of the Iranian Armed Forces, announced a large-scale counter-operation. In the joint US-Israel attack, Iran's Supreme Leader Ali Khamenei and some other main leaders of the Islamic Republic were killed, and the country declared 40 days of mourning. \BAKU.WS