“The Osmonds” qrupunun qurucusu
Dünyaca məşhur “The Osmonds” musiqi qrupunun qurucularından və ən yaşlı üzvü Alan Osmond 76 yaşında vəfat edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə onun ailəsi məlumat yayıb.
Məlumata görə, sənətçi ABŞ-nin Yuta ştatında dünyasını dəyişib və son anlarında ailəsi yanında olub.
Təxminən 40 il əvvəl dağınıq skleroz (MS) diaqnozu qoyulan Alan Osmond uzun müddət səhnədən uzaq qalıb.
Onun qardaşı və qrup üzvü Merrill Osmond sosial şəbəkədə paylaşım edərək Alanla ölümündən iki gün əvvəl görüşdüyünü bildirib. O, qardaşının ona musiqi irsini davam etdirməyi və yaradıcılıqlarını yaşatmağı vəsiyyət etdiyini qeyd edib.
Alan Osmond 1970-ci illərdə qardaşları ilə birlikdə yaratdığı və rəhbəri olduğu “The Osmonds” qrupu ilə dünya şöhrəti qazanmışdı.

Alan Osmond, one of the founders and the oldest member of the world-famous music group "The Osmonds," has passed away at the age of 76.
Medianews.az reports that his family has released information about this.
According to the information, the artist died in the state of Utah, USA, and his family was by his side in his final moments.
Alan Osmond, who was diagnosed with multiple sclerosis (MS) about 40 years ago, stayed away from the stage for a long time.
His brother and group member Merrill Osmond posted on social media that he had met Alan two days before his death. He noted that his brother entrusted him to continue the musical heritage and keep their creations alive.
Alan Osmond gained worldwide fame in the 1970s with "The Osmonds," the group he created and led together with his brothers.