Tətil üçün ən sərfəli
Bu məlumatı “RİA Novosti” “Rabota.ru” servisinin personal və təşkilati inkişaf üzrə direktoru Yuliya Sanina ilə bölüşüb.
Onun fikrincə, istirahət planlaşdırarkən aydakı iş günlərinin sayını nəzərə almaq vacibdir. Mütəxəssis deyib ki, 2026-cı ilin yayında ən çox iş günü iyul ayında olacaq - 23 gün. Beləliklə, iyul məzuniyyət üçün ən sərfəli ay hesab edilib.
Ekspert əlavə edib ki, ödənişlər hesablanarkən əməkhaqqının məbləği konkret aydakı iş günlərinin sayına bölünür: bu günlərin sayı nə qədər çox olarsa, məzuniyyət işçi üçün bir o qədər qazanclı olur./publika.az

В этом году для отпуска самым благоприятным летним месяцем будет июль.
Эту информацию «РИА Новости» поделилась директор по персоналу и организационному развитию сервиса «Rabota.ru» Юлия Санина.
По её мнению, при планировании отдыха важно учитывать количество рабочих дней в месяце. Специалист сказала, что летом 2026 года больше всего рабочих дней будет в июле - 23 дня. Таким образом, июль признан самым выгодным месяцем для отпуска.
Эксперт добавила, что при расчёте выплат сумма заработной платы делится на количество рабочих дней в конкретном месяце: чем больше таких дней, тем выгоднее отпуск для работника./publika.az