İranın paytaxtının mərkəzində, Tehran Universitetinin yaxınlığında yerləşən Ferdousi meydanında güclü partlayış baş verib.
Bu barədə İran Dövlət Televiziyası məlumat verib.
Məlumata görə, meydan Qüds Günü (Fələstinə dəstək üçün etiraz aksiyası) ilə bağlı keçirilən etiraz mitinqlərinin iştirakçıları ilə dolu olub.
Partlayışın səbəbi məlum deyil, İran hakimiyyət orqanları ölən və ya xəsarət alanlar barədə hələ məlumat verməyib.
Hadisə yerinə təhlükəsizlik qüvvələri göndərilib, partlayışın səbəbi və mənbəyi araşdırılır.
Qüds Günü şərəfinə keçirilən etiraz yürüşlərinin iştirakçıları arasında İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Laricaninin də olduğu bildirilir./oxu.az

В центре столицы Ирана, недалеко от Тегеранского университета, на площади Фердуси произошел мощный взрыв.
Об этом сообщает Государственное телевидение Ирана.
По информации, площадь была заполнена участниками протестных митингов, проведенных в связи с Днем Кудса (акцией протеста в поддержку Палестины).
Причина взрыва неизвестна, власти Ирана пока не сообщили о погибших или пострадавших.
На место происшествия направлены силы безопасности, проводится расследование причины и источника взрыва.
Сообщается, что среди участников маршей протеста в честь Дня Кудса был также секретарь Верховного совета национальной безопасности Ирана Али Ларижани./oxu.az