İranın paytaxtının mərkəzində, Tehran Universitetinin yaxınlığında yerləşən Ferdousi meydanında güclü partlayış baş verib.
Bu barədə İran Dövlət Televiziyası məlumat verib.
Məlumata görə, meydan Qüds Günü (Fələstinə dəstək üçün etiraz aksiyası) ilə bağlı keçirilən etiraz mitinqlərinin iştirakçıları ilə dolu olub.
Partlayışın səbəbi məlum deyil, İran hakimiyyət orqanları ölən və ya xəsarət alanlar barədə hələ məlumat verməyib.
Hadisə yerinə təhlükəsizlik qüvvələri göndərilib, partlayışın səbəbi və mənbəyi araşdırılır.
Qüds Günü şərəfinə keçirilən etiraz yürüşlərinin iştirakçıları arasında İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Laricaninin də olduğu bildirilir./oxu.az

An explosion occurred during the demonstration in Tehran -
A strong explosion occurred in Ferdousi Square, located in the center of Iran's capital, near Tehran University.
This was reported by Iran State Television.
According to the information, the square was filled with participants of protest rallies held in connection with Quds Day (a protest for supporting Palestine).
The cause of the explosion is unknown, and Iranian authorities have not yet provided information about casualties or injuries.
Security forces have been sent to the scene, and the cause and source of the explosion are being investigated.
It is reported that among the participants of the protest marches held in honor of Quds Day was Ali Larijani, Secretary of Iran's Supreme National Security Council. /oxu.az