TƏCİLİ! Prezident FƏRMAN İMZALADI
Prezident İlham Əliyev Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin fəaliyyəti ilə bağlı normativ-hüquqi aktlarda dəyişiklik edilməsi barədə fərman imzalayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, fərmana əsasən, aşağıdakı sənədlərdə dəyişikliklər təsdiq edilib:
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 13 yanvar tarixli 725 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına saxlanılan Azərbaycan Respublikası Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin hərbi qulluqçularının və Azərbaycan Respublikası Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin sisteminə işə götürülən işçilərin ştat sayının həddi”ndə dəyişiklik edilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 26 iyul tarixli 1764 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin bəzi hərbi qulluqçularının pul təminatının tənzimlənməsi Qaydası”na dəyişikliklər təsdiqlənib.
Fərmanda həmçinin qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə bu sənəddən irəli gələn məsələlərin həll edilməsi tapşırılıb.

Президент Ильхам Алиев подписал указ о внесении изменений в нормативно-правовые акты, регламентирующие деятельность Службы внешней разведки.
Medianews.az сообщает, что в соответствии с указом утверждены изменения в следующих документах:
В указе Президента Азербайжанской Республики от 13 января 2016 года № 725 внесены изменения в «Предельное число штатных единиц военнослужащих Службы внешней разведки Азербайджанской Республики, финансируемых из средств государственного бюджета Азербайджанской Республики, и работников, принимаемых на работу в систему Службы внешней разведки Азербайджанской Республики».
В указе Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2022 года № 1764 утверждены изменения в «Порядке регулирования денежного обеспечения некоторых военнослужащих Службы внешней разведки Азербайджанской Республики».
В указе также отмечено, что Кабинету Министров Азербайджанской Республики поручено решение вопросов, возникающих из данного документа.