Stasionar telefonlara maraq yenidən artır
Rusiyada etibarlı rabitə kanallarına artan tələbat fonunda stasionar telefonların quraşdırılması üzrə müraciətlərin sayında artım qeydə alınır.
“Rostelecom”un prezidenti Mixail Oseyevskinin jurnalistlər açıqlamasına görə, şirkət xüsusilə də mobil rabitədə vaxtaşırı fasilələrin yarandığı iri şəhərlərdə stasionar rabitəyə qoşulmağa marağın nəzərəçarpacaq dərəcədə artdığını müşahidə edir. O, bunu Rusiya Sənayeçilər və Sahibkarlar İttifaqının Moskvada keçirilən qurultayının kuluarlarında deyib.
Onun sözlərinə görə, istifadəçilər getdikcə daha çox simli rabitəni hər bir evdə olmalı olan zəmanətli və keyfiyyətli ünsiyyət vasitəsi kimi qiymətləndirirlər.
O qeyd edib ki, dəqiq artım göstəriciləri hələ açıqlanmır, lakin tələbat davamlı olaraq qeydə alınır və Rusiyanın müxtəlif regionlarını əhatə edir.
“Rostelecom” rəhbərinin sözlərinə görə, mobil şəbəkələrin qeyri-sabit işlədiyi şəraitdə belə rabitə növünün etibarlılığını vurğulayan biznes dairələrinin nümayəndələri də stasionar telefonların quraşdırılmasına maraq göstərirlər./AZƏRTAC

Interest in landline phones is increasing again
Against the backdrop of an increasing demand for reliable communication channels in Russia, there has been a rise in applications for the installation of landline phones.
According to the statement of Mikhail Oseyevsky, president of "Rostelecom," to journalists, the company particularly observes a significant increase in interest in connecting to landline communication in large cities where there are occasional interruptions in mobile communications. He made this remark in the corridors of the congress of the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Russia held in Moscow.
According to him, users increasingly appreciate wired communication as a guaranteed and quality means of communication that should be present in every home.
He noted that precise growth figures are not yet disclosed, but demand is consistently recorded and covers various regions of Russia.
According to the head of "Rostelecom," representatives of the business circles, emphasizing the reliability of this type of communication even under conditions of unstable operation of mobile networks, also show interest in the installation of landline phones./AZERTAC