Stasionar telefonlara maraq yenidən artır
Rusiyada etibarlı rabitə kanallarına artan tələbat fonunda stasionar telefonların quraşdırılması üzrə müraciətlərin sayında artım qeydə alınır.
“Rostelecom”un prezidenti Mixail Oseyevskinin jurnalistlər açıqlamasına görə, şirkət xüsusilə də mobil rabitədə vaxtaşırı fasilələrin yarandığı iri şəhərlərdə stasionar rabitəyə qoşulmağa marağın nəzərəçarpacaq dərəcədə artdığını müşahidə edir. O, bunu Rusiya Sənayeçilər və Sahibkarlar İttifaqının Moskvada keçirilən qurultayının kuluarlarında deyib.
Onun sözlərinə görə, istifadəçilər getdikcə daha çox simli rabitəni hər bir evdə olmalı olan zəmanətli və keyfiyyətli ünsiyyət vasitəsi kimi qiymətləndirirlər.
O qeyd edib ki, dəqiq artım göstəriciləri hələ açıqlanmır, lakin tələbat davamlı olaraq qeydə alınır və Rusiyanın müxtəlif regionlarını əhatə edir.
“Rostelecom” rəhbərinin sözlərinə görə, mobil şəbəkələrin qeyri-sabit işlədiyi şəraitdə belə rabitə növünün etibarlılığını vurğulayan biznes dairələrinin nümayəndələri də stasionar telefonların quraşdırılmasına maraq göstərirlər./AZƏRTAC

В России на фоне растущего спроса на надежные каналы связи фиксируется рост числа обращений по установке стационарных телефонов.
По словам президента "Ростелекома" Михаила Осеевского, компания особенно отмечает заметный рост интереса к подключению стационарной связи в крупных городах, где периодически возникают перебои с мобильной связью. Об этом он сообщил журналистам на коридорах съезда Союза промышленников и предпринимателей России в Москве.
По его словам, пользователи все больше оценивают проводную связь как гарантированное и качественное средство общения, которое должно быть в каждом доме.
Он отметил, что точные показатели роста пока не раскрываются, но спрос постоянно фиксируется и охватывает различные регионы России.
По словам руководителя "Ростелекома", даже представители бизнес-сообществ, подчеркивающих надежность такого вида связи в условиях нестабильной работы мобильных сетей, проявляют интерес к установке стационарных телефонов./АЗЕРТАДЖ