Sosialı media fenomeni evində ölü tapıldı -
Türkiyədə “Mənim stilim” (“İşte Benim Stilim”) televiziya yarışması ilə tanınan sosial media fenomeni və modelyer Ayşəgül Əraslan evində ölü tapılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə İstanbulun Ortabayır məhəlləsində gecə saatlarında baş verib.
Ayşəgül Əraslandan uzun müddət xəbər ala bilməyən yaxınları onun evinə gəliblər. Qapı açılmadıqdan sonra polisə məlumat verilib. Mənzilə daxil olan polis əməkdaşları Əraslanı hərəkətsiz vəziyyətdə tapıblar. Hadisə yerinə çağırılan həkimlər onun həyatını itirdiyini təsdiqləyiblər.
Hadisədən əvvəl Ayşəgül Əraslanın sosial şəbəkədə etdiyi paylaşımlar diqqət çəkib. O, paylaşımında “Bilmədiyiniz və danışmadığım şeylər var. Bildiyim tək şey yaxşı insan olduğumdur, heç kimə pislik etməmişəm” sözlərini yazıb.
Daha sonra qanlı məktubu sosial mediada geniş müzakirələrə səbəb olub. Mesajda onun həyatın çətin olduğunu qeyd etdiyi və itlərinə yaxşı baxılmasını istədiyi bildirilir.
Baş verən hadisə ilə bağlı intihar ehtimalı da araşdırılır. Faktla bağlı istintaq başladılıb.
1997-ci ildə İstanbulda anadan olan 27 Ayşəgül Əraslan modelyer kimi fəaliyyət göstərirdi. O, televiziya dünyasında “Mənim stilim” yarışması ilə tanınıb, sosial şəbəkələrdə geniş izləyici auditoriyası qazanıb.

Социальный медиa феномен был найден мёртвым у себя дома -
В Турции социальный медиа-феномен и модельер Айшегюль Эраслан, известная по телевизионному конкурсу «Мой стиль» («İşte Benim Stilim»), была найдена мертвой в своем доме.
Как сообщает Medianews.az, инцидент произошел в ночное время в районе Ортебайыр в Стамбуле.
Близкие, которые долгое время не могли связаться с Айшегюль Эраслан, пришли к ней домой. Поскольку дверь не открывали, была вызвана полиция. Войдя в квартиру, полицейские нашли Эраслан без сознания. Врачи, вызванные на место происшествия, подтвердили ее смерть.
Перед инцидентом привлекли внимание публикации Айшегюль Эраслан в соцсетях. В одном из постов она написала: «Есть вещи, о которых вы не знаете и о которых я не говорила. Единственное, в чем я уверенна — это то, что я хороший человек, я никому не желала зла».
Позже кровавая записка вызвала широкие обсуждения в социальных сетях. В сообщении говорится, что она отмечала трудности жизни и просила хорошо заботиться о своих собаках.
По факту произошедшего также рассматривается версия самоубийства. По делу начато расследование.
Родившаяся в 1997 году в Стамбуле 27-летняя Айшегюль Эраслан занималась модельерским делом. Она стала известна в телевизионном мире благодаря конкурсу «Мой стиль» и приобрела широкую аудиторию в социальных сетях.