Son 5 gündə 40 nəfər suda boğulub -
Medianews.az xəbər verir ki, ölkənin Baş naziri Sebastyan Lekornu məsələ ilə bağlı keçirdiyi müşavirədən sonra bildirib ki, iyunun 18-dən bu günədək sərinləmək məqsədilə su hövzələrinə daxil olan 40 nəfər boğularaq həyatını itirib.
Baş nazir vətəndaşları yüksək temperatur fonunda daha ehtiyatlı davranmağa çağırıb.
Təxminən 10 gündür davam edən isti hava dalğası səbəbindən Fransanın 54 departamentində təhlükə səviyyəsi ən yüksək – qırmızı səviyyəyə qaldırılıb.
Bir çox şəhərlərdə havanın temperaturu 40 dərəcəni keçib. İsti hava şəraiti ilə əlaqədar yüzlərlə məktəbdə dərslər müvəqqəti dayandırılıb.//BAKU.WS

The ongoing extreme heat in France has caused an increase in death cases.
Medianews.az reports that after a meeting on the issue, the country's Prime Minister Sebastian Lecornu stated that since June 18, 40 people have drowned and lost their lives while entering water bodies to cool off.
The Prime Minister called on citizens to act more cautiously amid the high temperatures.
Due to the heat wave continuing for about 10 days, the danger level in 54 departments of France has been raised to the highest – red level.
In many cities, the air temperature has exceeded 40 degrees. Due to the heat, lessons in hundreds of schools have been temporarily suspended.//BAKU.WS