Sinif yoldaşı tərəfindən yandırılan şagirdin vəziyyəti
Ötən gün Bakıda 286 nömrəli məktəbdə sinif yoldaşı tərəfindən yandırılan şagirdin vəziyyəti açıqlanıb.
Bildirilib ki, hazırda şagirdin müalicəsi davam etdirilir: “Ötən gün yanıq xəsarətləri ilə Nərimanov Tibb Mərkəzinin nəznində olan Yanıq Mərkəzinə hospitalizasiya olunan 2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmənin (kişi) müalicəsi Reanimasiya şöbəsində davam etdirilir. Vəziyyəti ağır olaraq qiymətləndirilir”.
Qeyd edək ki, ötən gün Bakıda 2010-cu il təvəllüdlü yeniyetmə 2011-ci il təvəllüdlü sinif yoldaşının üzərinə spirt tökərək alışqanla yandırıb. Məktəb rəhbərliyi tərəfindən dərhal təcili-tibbi yardım çağırılıb. Şagirdə ilkin tibbi yardım göstərilib, müayinə və müalicə üçün səhiyyə müəssisəsinə aparılıb.
İnsidenti törətməkdə şübhəli bilinən şəxs polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Həmin şagirdin autizm sindromlu olduğu bildirilir.//Qafqazinfo

Недавно в Баку была озвучена информация о состоянии ученика, которого поджег одноклассник в школе №286.
Об этом сообщили в ТАБИБ.
Сообщается, что в настоящее время лечение ученика продолжается: «Вчера подросток 2011 года рождения (мужчина), госпитализированный с ожогами в Центр ожогов при Медицинском центре Нериманова, находится на лечении в отделении реанимации. Его состояние оценивается как тяжелое».
Стоит отметить, что вчера в Баку подросток 2010 года рождения облил одноклассника 2011 года рождения спиртом и поджег его зажигалкой. Руководство школы немедленно вызвало скорую помощь. Ученик получил первую медицинскую помощь, а затем был доставлен в медицинское учреждение для обследования и лечения.
Лицо, подозреваемое в совершении инцидента, задержано сотрудниками полиции. Сообщается, что данный ученик имеет синдром аутизма.//Qafqazinfo