Şimali Koreya ballistik raketlər buraxıb -
Onun sözlərinə görə, raketin buraxılışı yerli vaxtla təxminən səhər saat 6:00 radələrində həyata keçirilib.
Yaponiya tərəfi raketlərin artıq düşdüyünü bildirib, baxmayaraq ki, zərbə zonası ölkənin eksklüziv iqtisadi zonasından kənarda olub. Tokio həmçinin qeyd edib ki, raketlərin Yaponiyanın iqtisadi iqtisadi zonasına daxil olması ilə bağlı heç bir təsdiq yoxdur.
04:05
Şimali Koreya bazar günü şərqə doğru ən azı bir ballistik raket atıb.
Bu barədə "Yonhap" agentliyi Koreya Respublikasının Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinə istinadən məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, buraxılış bu səhər qeydə alınıb və hazırda raketin əlavə xüsusiyyətləri, o cümlədən uçuş məsafəsi və digər parametrləri dəqiqləşdirilir.
Bu, Pxenyanın aprel ayında raket fəaliyyətinin yeni bir epizodudur. Daha əvvəl, 8 apreldə Cənubi Koreya Şimali Koreyanın bir neçə sınağı, o cümlədən Vonsan bölgəsindən atılan raketlər və Seulun məlumatına görə, 700 kilometrdən çox uçan başqa bir raket sınağı barədə məlumat vermişdi./report

In the early morning hours, North Korea fired several missiles classified by Japan as ballistic.
Japan stated that the missiles have already fallen, although the strike zone was outside the country’s exclusive economic zone. Tokyo also noted that there is no confirmation that the missiles entered Japan's economic exclusive zone.
04:05
On Sunday, North Korea fired at least one ballistic missile eastward.
This was reported by the "Yonhap" agency, citing the Republic of Korea’s Joint Chiefs of Staff.
It was noted that the launch was recorded this morning, and the additional characteristics of the missile, including flight distance and other parameters, are currently being clarified.
This is a new episode of Pyongyang's missile activity in April. Previously, on April 8, South Korea reported several North Korean tests, including missiles launched from the Wonsan area and, according to Seoul, another missile test flying over 700 kilometers./report