Şimali Koreya ballistik raketlər buraxıb -
Onun sözlərinə görə, raketin buraxılışı yerli vaxtla təxminən səhər saat 6:00 radələrində həyata keçirilib.
Yaponiya tərəfi raketlərin artıq düşdüyünü bildirib, baxmayaraq ki, zərbə zonası ölkənin eksklüziv iqtisadi zonasından kənarda olub. Tokio həmçinin qeyd edib ki, raketlərin Yaponiyanın iqtisadi iqtisadi zonasına daxil olması ilə bağlı heç bir təsdiq yoxdur.
04:05
Şimali Koreya bazar günü şərqə doğru ən azı bir ballistik raket atıb.
Bu barədə "Yonhap" agentliyi Koreya Respublikasının Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinə istinadən məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, buraxılış bu səhər qeydə alınıb və hazırda raketin əlavə xüsusiyyətləri, o cümlədən uçuş məsafəsi və digər parametrləri dəqiqləşdirilir.
Bu, Pxenyanın aprel ayında raket fəaliyyətinin yeni bir epizodudur. Daha əvvəl, 8 apreldə Cənubi Koreya Şimali Koreyanın bir neçə sınağı, o cümlədən Vonsan bölgəsindən atılan raketlər və Seulun məlumatına görə, 700 kilometrdən çox uçan başqa bir raket sınağı barədə məlumat vermişdi./report

Рано утром Северная Корея запустила несколько ракет, которые Япония классифицирует как баллистические.
Об этом заявил министр обороны Японии Синдзиро Коидзуми, находящийся с визитом в Австралии.
По его словам, запуск ракеты был произведен примерно в 6:00 утра по местному времени.
Японская сторона сообщила, что ракеты уже упали, хотя зона удара находилась за пределами исключительной экономической зоны страны. Токио также отметил, что нет никаких подтверждений того, что ракеты вошли в исключительную экономическую зону Японии.
04:05
Воскресным утром Северная Корея выпустила как минимум одну баллистическую ракету в восточном направлении.
Об этом агентство "Yonhap" сообщает со ссылкой на Объединенный комитет начальников штабов Республики Корея.
Отмечено, что запуск был зафиксирован сегодня утром, в настоящий момент уточняются дополнительные характеристики ракеты, включая дальность полёта и другие параметры.
Это новый эпизод ракетной деятельности Пхеньяна в апреле. Ранее, 8 апреля, Южная Корея сообщила о нескольких испытаниях Северной Кореи, включая запуски ракет из района Вонсан, а также о другом испытании ракеты, которая, по данным Сеула, пролетела более 700 километров./report