Seyid Əli Xameneinin dəfninin vaxtı açıqlanıb
İranın sabiq Ali Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin dəfn mərasimi iyunun 26-dan sonra keçiriləcək.
Bu barədə “Tasnim” Xameneinin əsərlərinin mühafizə və nəşri ofisinə istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Xameneinin dəfn mərasimi ilə bağlı yerli və xarici mediada yayılmış iddialar həqiqəti əks etdirmir.
Xamenei ilə vida və dəfn mərasiminin Məhərrəm ayının ilk ongünlüyündən sonra keçiriləcəyi və bununla bağlı daha sonra ətraflı məlumat veriləcəyi qeyd olunub.
Qeyd edək ki, İranın sabiq Ali Rəhbəri vəsiyyətinə uyğun olaraq, Məşhəddə İmam Rza türbəsində dəfn olunacaq.
Xatırladaq ki, Seyid Əli Xamenei 28 fevralda ABŞ və İsrailin Tehrana birgə hücumu zamanı yaxın ailə üzvləri ilə birlikdə öldürülüb. Daha sonra onun yerinə oğlu Müctəba Xamenei seçilib./APA

The burial time of Seyid Ali Khamenei has been announced.
The funeral ceremony of Iran's former Supreme Leader Ayatollah Seyyed Ali Khamenei will be held after June 26.
According to the "Tasnim" news agency, citing the office for the preservation and publication of Khamenei's works, the report was released.
It was stated that the claims spread in local and foreign media regarding Khamenei's funeral ceremony do not reflect the truth.
It was noted that the farewell and funeral ceremony for Khamenei will take place after the first ten days of the month of Muharram, and more detailed information will be provided later.
It should be noted that according to the will of Iran's former Supreme Leader, he will be buried in the Imam Reza shrine in Mashhad.
It is recalled that Seyyed Ali Khamenei was killed on February 28, together with close family members, during a joint attack by the USA and Israel on Tehran. Later, his son Mojtaba Khamenei was elected as his successor./APA