Şəhla müəllimə işdən çıxıb?-
Bununla yanaşı, insidenti törədən 10-cu sinif şagirdi Ə.Ş.-nin ailəsi ilə “İdrak” Liseyinin rəhbəri Mönsüm Alışovun oğlu İdris Alışov və liseyin direktoru Natəvan Alışova arasında ailəvi dostluq münasibətlərinin olduğu bildirilir.
İddialara görə, istintaq yekunlaşdıqdan sonra şagirdin təhsilini davam etdirməsi üçün ailəsi tərəfindən Londona göndərilməsi planlaşdırılır.
Məsələ ilə bağlı Şəhla Kamilovanın vəkili Vüqar Əliyevlə əlaqə saxladıq. O, “Qafqazinfo”ya açıqlamasında bildirdi ki, yayılan məlumatlar həqiqəti əks etdirmir: “Müəllim işdən ayrılmayıb. Sadəcə olaraq qısa müddətlik bülletenə çıxıb. Ailə bu kimi yanlış, təsdiqlənməmiş məlumatların, eyni zamanda, gələcəkdə fotolarının yayılmasından narahatdır”.
Qeyd edək ki, bir neçə gün öncə “Qafqazinfo”da müəllimlə hadisəni törədən şagird arasında barışıq əldə olunduğuna dair məlumat dərc olunmuşdu. Məqalədə qeyd edilmişdi ki, barışığı təsdiq edən rəsmi sənəd artıq istintaq orqanına təqdim olunub.
Xatırladaq ki, hadisə bu ilin fevralında Bakıda yerləşən “İdrak” Liseyində baş verib. İttihama görə, 10-cu sinif şagirdi Ə.Ş. atasına məxsus ov tüfəngi ilə təhsil aldığı liseyə gələrək 29 yaşlı riyaziyyat müəllimi Şəhla Kamilovanı güllələyib.
Şagird Cinayət Məcəlləsinin qəsdən adam öldürməyə cəhd maddəsi ilə ittiham olunur. Təqsiri sübuta yetiriləcəyi halda 18 yaşı tamam olmadığı üçün 10 ilədək azadlıqdan məhrum edilə bilər.

Teacher Shahla Kamilova, who was injured in the armed incident at "Idrak" Lyceum, has resigned.
Additionally, it is reported that the 10th-grade student A.Ş., who caused the incident, has a family friendship relationship with the son of the head of "Idrak" Lyceum, Mönsüm Alışov, Idris Alışov, and the lyceum’s director Natavan Alışova.
According to allegations, after the investigation is completed, the student's family plans to send him to London to continue his education.
We contacted Shahla Kamilova's lawyer Vuqar Əliyev regarding the matter. In his statement to "Qafqazinfo," he said that the disseminated information does not reflect the truth: "The teacher has not resigned. She has just taken a short-term medical leave. The family is concerned about such incorrect, unverified information and also about the future spreading of her photos."
It should be noted that a few days ago, "Qafqazinfo" published information that a reconciliation had been reached between the teacher and the student who caused the incident. The article noted that the official document confirming the reconciliation had already been submitted to the investigative authority.
Recall that the incident occurred this February at the "Idrak" Lyceum located in Baku. According to the accusation, the 10th-grade student A.Ş. came to the lyceum with a hunting rifle belonging to his father and shot 29-year-old mathematics teacher Shahla Kamilova.
The student is charged under the Criminal Code with attempted intentional murder. If found guilty, since he is under 18 years old, he may be sentenced to up to 10 years of imprisonment.