Seabrezdən şəhərin mərkəzinə
Bakıda nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı çərçivəsində bir neçə istiqamət üzrə yeni tramvay xətlərinin çəkilməsi planlaşdırılır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə AzTV-yə müsahibəsində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı deyib.
"Seabrezdən Mehdiabada qədər tramvay xəttinin çəkilməsi nəzərdə tutulur. Bu xəttin Mehdiabaddan metronun "28 May" stansiyasına qədər uzadılması planlaşdırılır. Bundan əlavə, Bayıl ərazisindən "28 May" stansiyasınatrdək də tramvay xəttinin çəkilməsi gündəmdədir. Eyni zamanda, "28 May"dan "Həzi Aslanov" istiqamətində, Mehdiabaddan isə "8 Noyabr" stansiyasına qədər yeni xətlərin salınması nəzərdə tutulur.
Layihələrin həyata keçirilməsi nəticəsində paytaxtın şərq və qərb, eləcə də şimal və cənub istiqamətləri arasında nəqliyyat əlaqəsi daha da gücləndiriləcək",-deyə V. Qasımlı bildirib./Trend.Az

В Баку в рамках развития транспортной инфраструктуры планируется прокладка новых трамвайных линий по нескольким направлениям.
Medianews.az сообщает, что об этом в интервью АзТВ заявил исполнительный директор Центра анализа и коммуникаций по экономическим реформам Вусал Гасымлы.
"Предусматривается прокладка трамвайной линии от Сибриз до Мехдиабада. Планируется продление этой линии от Мехдиабада до станции метро "28 мая". Кроме того, в планах также прокладка трамвайной линии от района Байыл до станции "28 мая". Также предусмотрено создание новых линий от "28 мая" в направлении "Хези Асланов" и от Мехдиабада до станции "8 ноября".
В результате реализации проектов транспортные связи между восточными и западными, а также северными и южными направлениями столицы будут еще более укреплены", - отметил В. Гасымлы./Trend.Az