"Santos" klubu qarşıdan gələn dünya çempionatı ərəfəsində əsas ulduz oyunçusu Neymarı pik formaya çatdırmaq üçün xüsusi və genişmiqyaslı strategiya hazırlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, futbol komandası mundial start götürənə qədər daha 14 görüşdə qüvvəsini sınayacaq. Klub rəhbərliyinin planına əsasən, təcrübəli hücumçu bu matçların 13-də yaşıl meydanda mübarizə aparacaq.
Bu prosesdə ulduz futbolçunun fiziki durumu daim ciddi nəzarət altında saxlanılacaq. Plana əsasən, yeganə istisna gələn çərşənbə günü Cənubi Amerika Kuboku çərçivəsində "Deportivo Kuenka"ya qarşı keçiriləcək matç olacaq və o, bu görüşdə iştirak etməyəcək. Digər qarşılaşmalarda isə hücumçunun vəziyyəti fərdi qaydada analiz ediləcək, həlledici və vacib oyunlara xüsusi önəm veriləcək.
Mənbənin yaydığı məlumata görə, Neymar hazırda gündə iki dəfə olmaqla yüksək intensivlikli məşqlər həyata keçirir. Tanınmış futbolçunun əsas hədəfi milli komandanın dünya çempionatına yollanacaq yekun heyətində özünə yer etməkdir.//Oxu.Az

Клуб "Сантос" разработал специальную и масштабную стратегию для доведения своего основного звёздного игрока Неймара до пикового состояния перед предстоящим чемпионатом мира.
Medianews.az сообщает, что футбольная команда проведёт еще 14 матчей, чтобы проверить свои силы до начала мундиаля. Согласно плану руководства клуба, опытный нападающий сыграет на поле в 13 из этих матчей.
Физическое состояние звёздного футболиста будет постоянно находиться под строгим контролем в этом процессе. В плане предусмотрено, что единственным исключением станет матч в среду в рамках Кубка Южной Америки против "Депортиво Куэнка", в котором он не примет участия. В остальных встречах состояние нападающего будет анализироваться индивидуально, при этом особое внимание будет уделено решающим и важным играм.
По информации источника, Неймар в настоящее время проводит высокоинтенсивные тренировки два раза в день. Главной целью известного футболиста является занять место в окончательной заявке национальной команды на чемпионат мира.//Oxu.Az