Sakinlərin NƏZƏRİNƏ:
Bu gün Yasamal, Xəzər və Suraxanı Rayon Enerji Təchizatı və Satışı İdarələrinin (RETSİ) ərazilərində təmir və yenidənqurma işləri həyata keçiriləcək.
Bu barədə Medianews.az-a "Azərişıq" ASC-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Yasamalda yerləşən Transformator Məntəqəsində (TM) aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar saat 10:00-dan 14:00-dək Hüseyn Cavid prospektinin bir hissəsində elektrik enerjisinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq.
Xəzər rayonunda elektrik xətlərini əhatə edəcək yenidənqurma işlərinə əsasən, fasilə saat 10:00-dan 16:00-dək Mərdəkan qəsəbəsi Mirzə Ələkbər Sabir, Məmməd Səid Ordubadi, Ramin Qasımov küçələrinin bəzi ərazilərinə tətbiq olunacaq.
Həmçinin Suraxanıda 110/35/10 kV-luq "Əhmədli" yarımstansiyasından qidalanan TM-də görüləcək iməclik işləri nəticəsində saat 10:00-dan 13:00-dək Yeni Günəşli qəsəbəsi, D massivi, Surxay Noçuyev küçəsinin bir hissəsində elektrik enerjisinin verilişi dayandırılacaq.
Təmir işləri yekunlaşdıqdan sonra həmin yaşayış məntəqələri daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunacaq.

Attention of the Residents:
Today, repair and reconstruction works will be carried out in the territories of Yasamal, Khazar, and Surakhani District Energy Supply and Sales Departments (RETSİ).
This information was provided to Medianews.az by "Azerishiq" JSC.
It was reported that due to repair works to be carried out at the Transformer Station (TM) located in Yasamal, there will be limitations in the electricity supply on a part of Huseyn Javid Avenue from 10:00 to 14:00.
Based on reconstruction works covering the power lines in Khazar district, interruptions will be applied from 10:00 to 16:00 to some areas of Mardakan settlement on Mirza Alekper Sabir, Mammad Said Ordubadi, Ramin Gasimov streets.
Also, due to maintenance work to be done at the TM fed from the 110/35/10 kV "Ahmadli" substation in Surakhani, electricity supply will be stopped from 10:00 to 13:00 in Yeni Gunesli settlement, D massif, and a part of Surkhay Nochuyev street.
After the completion of the repair works, these residential areas will be provided with higher quality electricity.