Rusiyanın Sverdlovsk Vilayət Məhkəməsi iyulun 1-də Azərbaycan diasporunun keçmiş rəhbəri Şahin Şixlinskinin işi üzrə məhkəmə baxışı keçirəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə yerli KİV məlumat yayıb.
Məlumata görə, məhkəmə əvvəlki hökmə qarşı verilmiş şikayətə baxacaq. Şahin Şixlinski daha əvvəl ona qarşı irəli sürülən ittihamların məcmusu üzrə təqsirli bilinərək 24 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İş üzrə baxışın nəticəsində hökmün qüvvədə saxlanılması, dəyişdirilməsi və ya ləğv edilməsi ilə bağlı qərar verilə bilər. Hələlik tərəflərdən əlavə açıqlama verilməyib. /Musavat.com/

The Sverdlovsk Regional Court of Russia will hold a court hearing on July 1 regarding the case of Shahin Shikhlinski, the former leader of the Azerbaijani diaspora.
Medianews.az reports that local media have released this information.
According to the information, the court will review the appeal filed against the previous verdict. Shahin Shikhlinski was previously found guilty on a set of charges brought against him and sentenced to 24 years of imprisonment.
As a result of the hearing, a decision may be made to uphold, change, or annul the verdict. So far, no additional statements have been made by the parties involved. /Musavat.com/