Sahibə Qafarova Rusiyada işgüzar səfərdədir
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Müstəqil Dövlətlər Birliyinin iştirakçısı olan dövlətlərin Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA) Şura iclası və 60-cı plenar iclasında iştirak etmək məqsədilə Rusiyaya işgüzar səfərə gedib.
Medianews .az xəbər verir ki, bu barədə Milli Məclisin Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Sankt-Peterburq şəhərinin "Pulkovo 3" hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Sankt-Peterburq şəhərinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədr müavini, Xarici İqtisadi Əməkdaşlıq İdarəsinin rəisi Nizami Mamişev, MDB PA Şurasının baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Rəhman Mustafayev, Milli Məclisin MDB PA-dakı səlahiyyətli nümayəndəsi Aydın Cəfərov, Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki baş konsulu vəzifəsini icra edən Anar Yusifzadə və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

Под руководством председателя Милли Меджлиса Сахибы Гафаровой парламентская делегация отправилась с рабочим визитом в Россию для участия в заседании Совета Межпарламентской Ассамблеи государств — участников Содружества Независимых Государств (МПА СНГ) и 60-м пленарном заседании.
Medianews .az сообщает, что об этом информировал Отдел по связям с прессой и общественностью Милли Меджлиса.
Отмечается, что в аэропорту «Пулково-3» города Санкт-Петербург председателя парламента Сахибу Гафарову встретили заместитель председателя Комитета по международным связям города Санкт-Петербург, начальник Управления внешнеэкономического сотрудничества Низами Мамишев, генеральный секретарь Совета МПА СНГ Дмитрий Кобицкий, посол Азербайджана в России Рахман Мустафаев, уполномоченный представитель Милли Меджлиса в МПА СНГ Айдын Джафаров, исполняющий обязанности Генерального консула Азербайджана в Санкт-Петербурге Анар Юсифзаде и другие официальные лица.