Sahibə Qafarova Rusiyada işgüzar səfərdədir
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Müstəqil Dövlətlər Birliyinin iştirakçısı olan dövlətlərin Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA) Şura iclası və 60-cı plenar iclasında iştirak etmək məqsədilə Rusiyaya işgüzar səfərə gedib.
Medianews .az xəbər verir ki, bu barədə Milli Məclisin Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Sankt-Peterburq şəhərinin "Pulkovo 3" hava limanında spiker Sahibə Qafarovanı Sankt-Peterburq şəhərinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədr müavini, Xarici İqtisadi Əməkdaşlıq İdarəsinin rəisi Nizami Mamişev, MDB PA Şurasının baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Rəhman Mustafayev, Milli Məclisin MDB PA-dakı səlahiyyətli nümayəndəsi Aydın Cəfərov, Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki baş konsulu vəzifəsini icra edən Anar Yusifzadə və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

Led by the Speaker of the National Assembly, Sahiba Gafarova, the parliamentary delegation has made a business trip to Russia to participate in the Council meeting and the 60th plenary session of the Interparliamentary Assembly of Member Nations of the Commonwealth of Independent States (CIS IPA).
Medianews.az reports that this information was provided by the Press and Public Relations Department of the National Assembly.
It was noted that at the "Pulkovo 3" airport in the city of Saint Petersburg, Speaker Sahiba Gafarova was welcomed by the Deputy Chairman of the Foreign Relations Committee of Saint Petersburg, Head of the Foreign Economic Cooperation Department Nizami Mamishev, Secretary General of the CIS IPA Council Dmitry Kobitski, Azerbaijan’s Ambassador to Russia Rahman Mustafayev, the National Assembly’s authorized representative at the CIS IPA Aydin Jafarov, the Chargé d'affaires of Azerbaijan in Saint Petersburg Anar Yusifzade, and other officials.