Şahbaz Şərif sabah Türkiyəyə səfər edəcək
Pakistanın Baş naziri Şahbaz Şərif iyulun 4-də Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın dəvəti ilə Türkiyəyə işgüzar səfər edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə məlumatı Türkiyə Prezident Administrasiyasının Kommunikasiya İdarəsi yayıb.
Məlumata görə, səfər çərçivəsində keçiriləcək görüşlərdə Türkiyə ilə Pakistan arasında münasibətlər bütün istiqamətlər üzrə nəzərdən keçiriləcək.
Tərəflər, əsasən ticarət və investisiya sahələrində əməkdaşlığın inkişafı, həmçinin regional və qlobal proseslər ətrafında fikir mübadiləsi aparacaqlar.

Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф 4 июля по приглашению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана совершит рабочий визит в Турцию.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на Управление коммуникаций Администрации президента Турции.
Согласно информации, во время встреч в рамках визита будут рассмотрены отношения между Турцией и Пакистаном по всем направлениям.
Стороны главным образом обсудят развитие сотрудничества в сферах торговли и инвестиций, а также обмен мнениями по региональным и глобальным процессам.